SON DAKİKA

Haber > Karadeniz > Kızgın Köylü Valinin Yolunu Kesti

Kızgın Köylü Valinin Yolunu Kesti

29 Mayıs 2012 Salı - 16:01

Trabzon’un Araklı ilçesi Turp mevkiinde yapılması planlanan katı atık çöp tesisinin yapılmasını istemeyen yöre halkı Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık

Trabzon-Rize Katı Atık Birliği (TRABRİKAB) Encümen Toplantısı'na katılmak üzere Sürmene ilçesi Çamburnu Kutlular Katı Atık Düzenli Depolama sahasındaki tesislere gitmek için bugün öğle saatlerinde Trabzon Valiliği'nden makam aracıyla çıkmaya hazırlanan Vali Dr. Recep Kızılcık, bir anda çevreci vatandaşların tepkisi ile karşılaştı. Araklı ilçesinden minibüslerle Trabzon'a gelen onlarca köylü vatandaş, Turp mevkiinde, yaklaşık 400 dönümlük sarıçam ve ladin ağaçlarının bulunduğu araziye kurulmak istenen Katı Atık Bertaraf Tesisi'ni protesto için ellerindeki pankartlarla Trabzon Valiliği önüne geldi. Vali Dr. Recep Kızılcık’ın makam aracının önüne kesen köylüler, katı atık çöp tesisinin yapılmasını istemediklerini belirterek Vali Dr. Recep Kızılcık'a dertlerini anlatmak istediler. Onlarca vatandaşın protestolarına maruz kalan Vali Dr. Recep Kızılcık, aracına binmeyerek kızgın vatandaşları sakinleştirmek için uğraş verirken, Sürmene ilçesinde bir toplantıya katılmak zorunda olduğunu ve toplantı sonrası makamında aralarından seçecekleri 3-4 kişiyi kabul edip dinleyeceğini söyledi. Protestocu köylüler, hep birlikte dertlerini anlatmak istediklerini söylerken, polis ekiplerinin kızgın vatandaşları sakinleştirmekte zorlandığı gözlendi. Araklı’nın köylerinden Trabzon Valiliği önüne gelen vatandaşlar, katı atık tesisine dönüştürülmek istenen Turizm alanı ve Kent Ormanı ilan edilen bir alanın çöp alanına dönüşmesini isyan ettiler. Sonuç alana kadar protestolarını sürdüreceklerini belirten ilçe halkı Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ı ise sorunlarını dinlemeden olay yerinden ayrıldığı için tepkilerini sürdürdüler. Kızgın kalabalık daha sonra basın açıklaması yaparak Trabzon Belediyesi'ne doğru yürüyüşe geçtiler. Burada da protestolarına devam eden vatandaşlar, ardından olaysız şekilde dağıldılar.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap