SON DAKİKA

Haber > Giresun > Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş sel felaketinin yaşandığı Giresun'da konuştu: Allah'tan gelene boynumuz kıldan incedir

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş sel felaketinin yaşandığı Giresun'da konuştu: Allah'tan gelene boynumuz kıldan incedir

25 Ağustos 2020 Salı - 14:14

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sel felaketinin yaşandığı Giresun'a gitti. Erbaş, hasar gören Kuran kursu ve camilerde incelemelerde bulundu. Erbaş burada yaptığı açıklamada "Tüm vatandaşlarımız için dua ediyorum, sabır ve tahammül tavsiye ediyorum. Çünkü Allah´tan gelene karşı boynumuz kıldan incedir ama tedbirlerimizi almalıyız. " dedi.

Dereli’de bir Kuran kursunun, Espiye ve Yağlıdere’deki baçı camilerin kullanılamaz hale geldiğini belirten Erbaş, şunları söyledi:

“Birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir çalışmayla felakete uğrayan ilçelerimiz inşallah en kısa zamanda eski haline kavuşturulacak. Yıkılması gereken binalar da yıkılacaktır ve yenileri yapılacaktır. Tüm vatandaşlarımız için dua ediyorum, sabır ve tahammül tavsiye ediyorum. Çünkü Allah´tan gelene karşı boynumuz kıldan incedir ama tedbirlerimizi almalıyız. Bizim için dört önemli unsur var. Bunlar da; ibret almak, tedbir almak, tevekkül etmek ve dua etmektir. Afet durumunda bir Müslüman’a gerekli olan bu davranışlardır.”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Turgay
11 ay önce
Tabi ya köprü yerine menfezi, dere yataklarına evleri Allah yaptı zaten. Milleti dinden imandan edeceksiniz ha gayret.
ela
11 ay önce
Allahin verdigi akli kullanamazsak boynumuz kildan ince olacak tabii
inquisitive
11 ay önce
hadi len ortacag kafasi, sen buraya bulasma bari, kanunsuzluk kuralsizlik diyememis dalkavukluktan, allahtan geliyorsa agzina maskeyi niye taktin, birak gelsin,

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap