SON DAKİKA

Haber > Karadeniz > Facebook'ta tek tıkla 39 bin TL kaptırdı!

Facebook'ta tek tıkla 39 bin TL kaptırdı!

13 Ağustos 2020 Perşembe - 14:58

Samsun'da yaşayan bir vatandaş bir GSM operatörünün sayfasını kopyalayan dolandırıcıların Facebook'da verdiği ilanını tıklayarak 39 bin lirasından oldu.

Samsun’da M.E. adlı bir kişi Facebook sayfasında gördüğü bir GSM operatörüne ait ilana tıklayarak telefon hattına para yükleyip internet paketi satın almak istedi. Tuzak ilandaki kredi kartı bilgilerinin doldurulması gereken formu da dolduran M.E. 39 bin lira dolandırdı. Savcılığa şikayette bulunan M.E, başına gelenleri şu sözlerle anlattı:

"Facebook sayfasına verilen ilanı görünce ihtiyacım olduğu için internet paketi almak istedim. Burada kontör yüklemek isterken kredi kartı bilgilerimi girince bir anda ekran karardı. Telefonumu ele geçirdiler. Bir ara bankadan arayıp 30 bin liralık kredi kullanıp kullanmadığımı sordular. Ben de söz konusu işlemi benim yapmadığımı söyleyip kabul etmedim.

Sonra araştırdığımda dolandırıcılar 9 bin liralık başka bir kişinin kredi borcunu ödeyip, 30 bin lira da benim adıma tüketici kredisini kullanmışlar. Burada bankanın da hatası var. Bu işlemleri yaparken bana bilgi vermesi ve iznimi sorması gerekiyordu. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap