Orta Karadeniz Eczacı Odaları tarafından Sektörel Buluşmalar konulu eğitiminin birincisi Samsunda yapıldı.
Orta Karadeniz Eczacılar Odasının organizasyonluğunda gerçekleştirilen Sektörel Buluşmalar eğitimine Samsun, Ordu, Tokat, Çorum, Amasya ve Sinop illerinden gelen eczacılar katıldı. Medikal malzeme eğitimi ve TEB merkezi heyeti yöneticileri ile Günümüz Eczacılığı ve Geleceği konulu bilimsel toplantısında açılış konuşmasını yapan Samsun Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat Karacan, Biz eczacılar olarak dünyada bir sürü değişiklikler oluyor ve dünyada bütün dengeler değişiyor. Değişen bu dengeler çerçevesinde bizde kendi mesleğimizi kendimizin geliştirmesi, vatandaşlara daha faydalı olabilmek adına yola çıktık. Bundan 3 ay önce Sektörel Buluşmalar adı altında böyle bir proje başlattık. Bugün de eğitim günlerinin birincisini yapıyoruz. Orta Karadeniz Eczacılarını burada toplayıp hep beraber kendimizi geliştireceğimiz konular üzerinde eğitim almayı planlıyoruz. Bu eğitimlerle beraber hem kendimiz hem de eczane çalışanlarımız ile beraber vatandaşa daha faydalı olabilmek, kendi işletmemizi daha iyi yerlere taşıyabilmek ve ön planda tuttuğumuz halk sağlığını daha da ön planda tutabilmek adına bu eğitimleri yapıyoruz. Bu eğitimlerden birincisinde medikal ürünler ve ortopedik malzemelerle ilgili bilgi alacağız dedi.
Daha sonra OMÜ Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ABD, Romatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Kuru, katılımcılara medikal malzeme kullanımını gerektiren hastalıklar ve hastalıklara göre medikal malzemelerin kullanımı hakkında bilgi verdi. Eğitim toplantısı 3-4 Kasım tarihleri arasında Samsun Büyük Otelinde gerçekleştirilecek.