SON DAKİKAHaber > Karadeniz > Doğu Karadeniz'e kar geliyor! Çığ uyarısı yapıldı

Doğu Karadeniz'e kar geliyor! Çığ uyarısı yapıldı

04 Şubat 2024 Pazar - 11:43
Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bugün kar ve karla karışık yağmur bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan tahminlere göre bugün Doğu Akdeniz ve Doğu Karadeniz ile yurdun doğu kesimlerinde kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Açıklamada Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun bazı noktalarında çığ tehlikesi bulunduğuna da dikkat çekildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz (Mersin hariç), İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya ve Kars dışında), Güneydoğu Anadolu ile Çankırı, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BUZLANMAYA DİKKAT

İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.


İKİ BÖLGE İÇİN ÇIĞ UYARISI

Açıklamada Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesinin bulunduğu kaydedildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap