SON DAKİKA

Haber > Karadeniz > Atamalar durdu maaşa devam

Atamalar durdu maaşa devam

18 Ekim 2017 Çarşamba - 08:30

Trabzon’da bazı hastanelere yapılan atamalar Sağlık Bakanlığı tarafından iptal edildi. Ataması iptal edilerek eski görev yerine iade edilen görevliler

BAKANLIK İPTAL ETTİ

■ Trabzon’daki bazı devlet hastanelerinde hayali maaş skandalı! Geçtiğimiz aylarda Kamu Hastaneleri Birliği tarafından Trabzon’daki bazı hastanelere başhekim ve müdür kadrosunda atama yapılmasına karar verildi. Bu atamanın ardından Sağlık Bakanlığı ise Kamu Hastaneleri Birliği’nin kararını iptal ederek kişilerin eski görev yerlerine dönmesini istedi.

HİÇ GİTMİYORLAR

■ Kararın ardından ataması iptal edilen başhekim ve müdürler eski görev yerlerine iade edildi. Bir türlü anlaşması yapılamayan başhekim ve müdürlerin bu sefer de hiç gitmedikleri hastanelerden kadrosuna göre yüksek meblağda maaş aldığı ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı’nın bu konuyu Kasım ayı içerisinde düzelteceği öğrenildi.

KISA ZAMANDA DÜZELECEK

■ Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Uğur Zihni ise, “Hayali bir maaş kesinlikle yoktur. Sadece yapılan atamalar Bakanlığımız tarafından iptal edilmiştir.  Yeni yapılanma olduğu için de bu karmaşa Bakanlığımız tarafından en kısa zamanda düzeltilecektir” ifadelerini kullandı. 

Kemal Bektaş

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap