SON DAKİKA

Haber > Gündem > Yılmaz Özdil korkunç iddia: ''Gerçeği biliyorlar açıklamıyorlar''

Yılmaz Özdil korkunç iddia: ''Gerçeği biliyorlar açıklamıyorlar''

26 Mart 2020 Perşembe - 13:55

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in, üç gün önce Ruhat Mengi’nin YouTube kanalı Her Açıdan TV’ye yaptığı korona virüs açıklamalarının yer aldığı video sosyal medyada izlenme rekoru kırıyor.

Yılmaz Özdil'in, gazeteci Ruhat Mengi’nin YouTube kanalı Her Açıdan TV’ye yaptığı korona virüs ile ilgili açıklamalarının yankısı sürüyor. Özdil'in dikkat çeken açıklamalarının yer aldığı video sosyal medyada izlenme rekoru kırdı. Özdil, Ruhat Mengi'ye yaptığı açıklamalarda iktidara salgın ile ilgili çarpıcı eleştirilerde bulundu.

Özdil'in açıklamalar şu şekilde;

Hükümet virüsün Türkiye’de yayılma alanlarını açıkladığı anda kendi hatası yüzünden bu virüsün Türkiye’de yayıldığının ortaya çıkacağını biliyor.

Türkiye’de dört grup insan yüzünden virüs yayıldı. Birincisi umreden gelenler, ikincisi İran’dan gelenler, üçüncüsü mülteciler, dördüncüsü turistler. Bunu neden açıklamıyor AKP? Bugün bizim elimizde birtakım şehirlerin isimleri var, ölümler olan ya da vakanın yaygın olduğu. Hayatında bölgeden turist bile geçmemiş şehirlerimizde neden bu virüs var? Çünkü umreden gelenler var. AKP’nin açıklamamasının temel sebebi, aslında kendi hatalarının açığa çıkacağının kanıtlanacağı.

İnsanların alarm durumuna geçmesi lazım. Bakın ben size bir örnek vereyim; Türkiye Çin’den sonra ilk İtalya ile seyahatini kesmişti. Bugün hala İzmir’den Çeşme Limanı’ndan İzmir ile İtalya arasında ro-ro seferleri yapılıyor, kamyonlar gidiyor, geliyor. Ve bu ülkeyi yönetenler, profesör diye ekranlara çıkanlar utanmadan Türkiye’nin İtalya’dan insan trafiğinin kesildiğini söylüyor. Yalan söylüyorlar ve bu yalanlar yüzünden İzmir bedel ödüyor.

Bakın test kiti, yani insanda virüs olup olmadığını saptama kiti konusunda televizyona çıkıp Türkiye’de bu konuda hiç eksik yok diyen profesörler var. Çin’den apar topar test kitleri getirildi. Şimdi ben soruyorum o ahlaksız profesöre hani bu ülkenin hiç eksiği yoktu. Madem eksiğimiz yoktu, niye test yapmadınız kardeşim? Televizyona çıkıp test kiti istediğimiz kadar var dediklerinde ülkenin elinde test kiti falan yoktu.

Çin'de bir korona virüslü Çinli tespit edildi. O Çinlinin Türkiye’den gelmiş olduğunu bütün Çin basını yazıyor. Çin basını Çin’e korona virüs bulaştıranın Türkiye’den geldiğini yazıyor.

Beğendim
5
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

kayhan
3 ay önce
la sende öküzmüsüm özilmisin nesin adam gibi konus yok devlet biliyormus musda la sizin gibi adamlar böyle konustukca ben okumaktan vaz gectim yani durup durup gidip tayip erdoganinkine sürtüneceniz yani ayni koyun gibisiniz koyun kasindimi nere gider surtunur cobanin dignegine sizinkide o misali ila gidip tayibininkine sürtüneceniz ama adamida sizin gibi yavsaklar konusturuyor isde lan siz bosuna okumusunuz yavsak hayinler ...
Saka
3 ay önce
Şu meşhur 2500 liralık kitabın yazarı değil mi bu. Sesli düşünüyorum, cübbeli ahmet bir kitap yazsa, mesela peygamberim diye, 2500 liradan satışa çıkarsa, ne insanları soyması kalır, ne dolandırıcılığı, ne dini kullanması. Ama bunlar Mustafa Kemal adında kitap yazıp 2500 liraya satınca modern ve ilerici, vatansever olur. Atatürk gibi bir önderin bunun yazdığı kitaba ihtiyacı var mı. Yok. Tanımayan var mı dünya da yok. Ama bunların birilerini söğüşlemek için Atatürk ü kullanmaya ihtiyacı var. Ne zaman uyanacak bu millet.
Eda
3 ay önce
Umreye gidenlerin geldiği suudi arabistan da toplam vaka sayısı 1120 can kaybı 3.italya da vaka sayısı 74 bin, İspanyada 50 nin, abd de 69 bin, almanyada 37 bin. Ve virüs bize arabistan dan geldi öyle mi. Bu nasıl bir dine düşmanlıktır.
Mehmet
3 ay önce
Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak hangi umreci ile karşılaştı. Sizin din düşmanı olduğunuz açık. Hangi ülke, hangi şehrinde kaç vala vaka olduğunu yayınlıyor. Hiç birisi.hiç turist geçmeyen şehirmiş. Hangi şehir de bakalım. Yalan dolan dalevera işiniz. Ama tabi ki can ataklı gibi hakkında gerken yapılır.
Muhammet ÖZEN
3 ay önce
Son yorum düzeltme, Aşağılık oluyordan sonra Allah cümlesi yanlışlıkla kayıyor, nedendir bilmiyorum. devamlı yazılan cümle geri atlıyor özür
61
3 ay önce
kin kusmak için bahane arama özdil .
Muhammet ÖZEN
3 ay önce
Dünya virüsün WUHAN'dan çıktığını kanıtlıyor, virüs kafalılar ülkesini kötülemek için virüsün Türkiyeden çıktığını söyleyecek kadar allah aşağılık oluyor, Allah akıl versin
Muhammet ÖZEN
3 ay önce
Profesöre Ahlaksız diyen aşağılık adamlar, o profesörün eline düşmeyeceğin ne malum, Birde devlet-millet için yazın şu günlerde,
Muhammet ÖZEN
3 ay önce
Doğrudur, Yılmaz ÖZDİLDEN bulaşmıştır, Bir insan denen varlık bu kadar hain olamaz
Erdo
3 ay önce
Virüs yılmaz Özdil in kafasında, hem de müebbette mahkum.
SAĞDUYU
3 ay önce
Ulan felaket tellalı şerefsiz!Ölmeyecek insanları intihara mı sürüklemeye çalışıyorsun.Bugün bunca tehlikeye rağmen boğazda nefes nefese piknik yapıp balık tutanlara laf söylemiyorsun.Hala hükumete nasıl çatarım diye yer arıyorsun.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap