SON DAKİKA

Haber > Gündem > Yılbaşı için Milli Piyango bileti almak haram mı? Diyanet'ten dikkat çeken yanıt

Yılbaşı için Milli Piyango bileti almak haram mı? Diyanet'ten dikkat çeken yanıt

15 Aralık 2020 Salı - 13:36

Büyük ikramiyenin 100 milyon olduğu Milli Piyango Yılbaşı Özel çekilişi için çok az bir süre kalırken, Diyanet'ten “Milli Piyango bileti almak haram mıdır” sorusuna dikkat çeken bir yanıt geldi.

Liberal Demokrat Partisi eski Genel Başkanı Cem Toker, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın şans oyunlarıyla ilgili açıklama yapmamasını eleştirerek, sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunmuştu. 

"50 MİLYON VERGİ VERİYORUZ YANIT ALAMIYORUZ"

"Ayıp oluyor ama... Yılbaşı öncesi bir soru sordum, tık yok" diyen Toker, "Piyango bileti almak dinen haram mı, değil mi? Her mesai günü yaklaşık 50 milyon vergi veriyoruz, basit bir soruya yanıt alamıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

cem1.png

"MİLLİ PİYANGO BİLETİ ALMAK HARAM MIDIR"

Diyanet'ten konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken, Liberal Demokrat Parti üyesi bir vatandaş, “Milli Piyango bileti almak haram mıdır” şeklinde Diyanet'e soru gönderdi. 11 Aralık Cuma günü Diyanet'ten gelen yanıtı Liberal Demokrat Parti eski Genel Başkanı Cem Toker paylaştı.

cem2.png

Beğendim
1
Sevdim
3
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

baba
9 ay önce
kesinlikle haramdır.kimse almasın.günah kimse bile bile işlemesin.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap