SON DAKİKA

Haber > Gündem > Vali Karahan'dan uzun tatil sitemi

Vali Karahan'dan uzun tatil sitemi

28 September 2015 Monday - 15:37

Yaz tatilinin ardından bugün Türkiye’de açık öğretim öğrencileri dahil, yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen, yeni eğitim-öğretim yılına bug

2015-2016 eğitim-öğretim yılında Giresun’da toplam 71 bin 329 öğrenci ders başı yaptı. Ders başı yapan öğrencilerden 4 bin 878 öğrenci bu yıl defa okulla tanışan 1. sınıf öğrencisi. Giresun’da Namık Kemal İlköğretim okulunda yapılan törende konuşan Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt “Yeni eğitim döneminde güçlü kadrolarla 80 bin ’in üzerinde ki öğrencilerimize eğitim, öğretim vermek üzere yola çıkıyoruz” dedi.

"Tatil sever bir milletiz" diyen Giresun Valisi Hasan Karahan tatillerin uzunluğuna vurgu yaptı. Vali Karahan “2015-2016 Eğitim öğretim yılını başlatıyoruz. Gecikmeli oldu biraz ama bayramlar üst üste gelince tatil uzadı zaten tatil seven bir milletiz inşallah bundan sonra böyle çok uzun tatiller olmaz. İhtiyacımız var çalışmaya vaktimiz az, yapılacak işimiz çok konuşmalarda çok uzadığı için biran evvel açılışı yapalım çocuklarımız öğretmenleri ile öğretmenlerimiz öğrencileri ile kavuşsunlar ve büyük Türkiye’nin büyük yürüyüş hamlesi başlasın” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından sınıfları dolaşan Vali Karahan çocuklara ve ailelere yeni eğitim döneminde başarılar diledi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap