SON DAKİKA

Haber > Gündem > Vakfıkebir'e Gülbahar Hatun heykeli dikilecek

Vakfıkebir'e Gülbahar Hatun heykeli dikilecek

20 Ağustos 2012 Pazartesi - 11:19

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesi’ne Gülbahar Hatun’ un anıtı dikilecek. Kaymakamlık tarafından başlatılan çalışma çerçevesinde anıtın maketi oluşturuldu.

Belediye başkanlığı ile yapılacak olan istişarenin ardından anıtın sahil kesiminde uygun bir alana dikilmesi planlanıyor. Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, anıta Vakfıkebir halkının sahip çıkması halinde kısa zaman içersinde ilçeye de tarihi bir kimlik kazandıracağını söyledi. Kaymakam Arısoy, “Gülbahar Hatun tarihimizde iz yapmış bir şahsiyet ve her yerde ismi geçiyor. Gülbahar Hatun anıtı Vakfıkebir’ e ayrı bir kimlik kazandıracak. Bölgenin tarihi bir kimliği var. Bu anıt ekonomik zenginliğin yanında ismi değerlendirmesi markalaştırılması acısından da önem taşıyor. Bu yüzden bu değeri kullanmamız lazım. Bu anıt, Gülbahar Hatun’u yaşatacak onu kıymetlendirecek ve fiziki görünüm sağlayacak. İnsanların dikkatini üzerine çekecek. Çevre planlaması Belediye ile beraber yapılmaktadır. Turizm Bakanlığından destek alınarak yaklaşık 80 Bin TL civarında maliyeti var. Yapılan bu anıt yarınlara hitap etsin istiyoruz. Ben bu anıtın görevim süresince yapmayı çok arzu ediyorum. Bu yüzden Kaymakamlığın bütün gücünü kullanmak istiyorum “ifadesini kullandı.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap