SON DAKİKAHaber > Gündem > Ünlü anketçiden şoke eden iddia: Anket başı 200 bin TL teklif eden parti hangisi?

Ünlü anketçiden şoke eden iddia: Anket başı 200 bin TL teklif eden parti hangisi?

28 Kasım 2023 Salı - 12:18
Daha önce İYİ Parti'nin seçim anketlerinin sonuçlarının yüksek çıkması için kendisine para teklif ettiğini iddia eden eski Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz bu sefer de "İYİ Parti anket başı 200 bin lira teklif etti" iddiasında bulundu.

Kamuoyu Araştırmacısı Kemal Özkiraz, TELE1’de yaptığı “İYİ Parti anketlerde yüksek çıkmak için para teklif etti” açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

Özkiraz, teklifi yapan Ümit Dikbayır’la görüştüğü yeri ve tarihi açıkladı.

Eski Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, TELE1’de yaptığı açıklamalarla gündemi sarsmıştı. Özkiraz İYİ Parti’nin kendisine anketlerde yüksek görünmesi karşılığında para teklif ettiğini söylemişti. Özkiraz, TELE1’de yayınlanan 5. Boyut Programında Merdan Yanardağ’ın sorularını yanıtladı. Özkiraz TELE1’de daha önce yaptığı açıklamalarına tekrar değinerek, “Ben Ümit Dikbayırla buluştuğum yere hayatımda bir defa gittim, Sakarya’nın Karasu ilçesine 12 Kasım 2021’de görüştük. 15 günde 1 anket yayınlıyorduk anket başı 200 bin lira teklif ettiler” dedi.

“Olayla ilgili şahit olanların hepsi yaşıyor” diyen Özkiraz, “Dikbayır sadece ‘yok öyle bir şey’ diyor. Sadece bu kadar yalanlıyor” dedi. Kılıçdaroğlu’na da durumu anlattığını söyleyen Özkiraz, ” Ben bunu kumpas kurulan Kemal Kılıçdaroğlu’na söyledim” ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap