SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ünlü anketçi ''Türkiye'yi alın İstanbul'a kayyım atayın'' dedi ortalık karıştı

Ünlü anketçi ''Türkiye'yi alın İstanbul'a kayyım atayın'' dedi ortalık karıştı

24 Mayıs 2022 Salı - 11:34

Metropoll Araştırma Yöneticisi Sencar, Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik "Türkiye'yi alma gücün varsa İstanbul'u verirsin seçildikten üç gün sonra da kayyım atarsın' dedi.

Metropoll Araştırma Yöneticisi Özer Sencar, Karar TV yayınına katılarak Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin değerlendirmeler yaptı. 

Programın sunucularından Elif Çakır'ın Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığına ilişkin sorusuna Sencar'ın verdiği 'kayyım' cevabı tepki çekti. "Belediye başkanları aday olduğunda oradaki görevi AK Partili bir isime devretmiş olacak. Bu göze alınmalı mı sizce?" sorusu üzerine Sencar "Alınmalı tabii ki. Türkiye'yi mi almak lazım, İstanbul'u mu almak lazım? Türkiye'yi alma gücün varsa, o ümidin, hazırlığın varsa İstanbul'u verirsin. Seçildikten üç gün sonra da oraya kayyım atarsın" dedi.

Özer Sencar, Yıldıray Oğur'un "Böyle yöntemler uygulanmalı mı sizce yani?" ve Çakır'ın "Bunlar yanlış şeyler" sözlerine ise şu yanıtı verdi: "Şu anda zaten 60 tane belediyede hükümet kayyım atadı. Zannediyor musunuz ki, 2023'te Erdoğan seçimi kazandıktan sonra şimdiki CHP'li belediye başkanları yerlerinde kalacak?" 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Erkan
1 ay önce
60 belediye ye kayyum atandı diyor beyefendi.Hdp li belediyeler yüzde doksan dokuzu.yani teröriste yardım yaparken yakalanmış terörle bağlantılı işler yapmış .onlara atanan kayyumu siyasi hamle sanıyor.Kayyum atamayı da yeni bir kazanım şekli zannediyor..öyle kafasına göre kayyum atayamayacağını biri bu akıllıya söylesin..bu muhalefet hep böyle cuhela değildir zannediyorum.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap