SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ümit Özdağ bombaladı: ''Zavallı FETÖ iş birlikçisi, tetikçi!''

Ümit Özdağ bombaladı: ''Zavallı FETÖ iş birlikçisi, tetikçi!''

18 Mayıs 2022 Çarşamba - 10:16

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, eski İstihbarat Daire Başkanı ve Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu'na "Zavallı FETÖ iş birlikçisi, 'tetikçi" diyerek yüklendi.

Son dönemde yaptığı sığınmacı karşıtı açıklamalar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaşadığı, "Erkeksen gel" ifadesiyle hatırlanacak tartışmayla gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, şimdilerde Yeni Şafak gazetesinde köşe yazıları kaleme alan eski İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu'na tepki gösterdi.

Orakoğlu'nun 'Başbuğ Türkeş yıllar önce Ümit Özdağ’ın MOSSAD ajanı olduğunu kime söylemişti?' başlıklı yazısını alıntılayan Zafer Partisi lideri, şunları dile getirdi:

"Kendi ordusuna karşı casusluk yapan ve hapse giren bir zavallı FETÖ işbirlikçisi tetikçi ahlaksızca yalan söylüyor. Senin nasıl daire başkanı olduğunu biliyoruz."

ümit özdağ'ın Zavallı FETÖ iş birlikçisi, tetikçi paylaşımı

 

ORAKOĞLU NE DEMİŞTİ?

Orakoğlu, bugünkü yazısında ismini vermediği ve 'X şahıs' diye kodladığı bir kişinin kendisine şunları söylediğini aktardı:

“Başbuğ Türkeş ile zaman zaman makamında görüşürdüm. Bu görüşmelerden birinde yanında İskeçe Müftüsü olduğu halde bana Ümit Özdağ ile görüşüp görüşmediğimi sordu. Babası ile görüştüğümü ancak Özdağ ile fazla bir temasımın olmadığını belirtince Başbuğ Türkeş ‘İsabetli olmuş, bu şahıstan uzak dur’ şeklinde ikaz etti. ‘Neden’ diye sordum, ‘Ümit Özdağ Mossad ile ilişkili bir ajan’ dedi." 

 Ardından bu kişiyi araştırdığını söyleyen Orakoğlu, "X şahsı araştırdığımda X şahsın milliyetçi muhafazakar bir ideolojiyi benimsediği, bu çevrelerce tanındığı, vatansever bir kimliğe sahip olduğu, bu anlamda devlet tarafından kendisine verilebilecek her görevi ilerlemiş yaşına rağmen seve seve kabul edeceği kanaatine sahip oldum. İşi nedeniyle her dönemde devletin üst katları ile görüşme yapabileceğini de düşünüyorum. Yaptığı iş (Açıklama yapmam X şahsın kimliğini deşifre edebilir) anlamıyla Ümit Özdağ hakkındaki iddialarının doğru olduğu kanaatindeyim" ifadesini kullandı. 

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Serkan
1 ay önce
Sayın Özdağ... Hükümet ve Bahçeli hakkında tek kelime etmiyorsunuz. Eleştirdiğiniz konuların tamamı bu ikili yüzünden başımıza geldi.
güzel
1 ay önce
orakoğlu si çok iyi adamsınız başkaları kötü gerçektenfetö seveceni mi idin sevecenler türkiyemizde iş buluyorlar BAKAN bile oluyorlar

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap