SON DAKİKAHaber > Gündem > Ücretsiz doğalgaz uygulaması sona eriyor! Faturalar yükselecek

Ücretsiz doğalgaz uygulaması sona eriyor! Faturalar yükselecek

11 Nisan 2024 Perşembe - 09:58
Doğalgaz Tüketimine İlişkin Sistem Kullanım Bedelleri Hakkında alınan karar Cumhurbaşkanın imzasıyla geçen sene 1 Mayısta  Resmi Gazete'de yayınlanmıştı.

Bu kararname ile konut, ibadethane ve cemevi abonelerinin 24 Nisan 2023 tarihinden 31 Mayıs 2023 tarihine kadar olan ilk fatura tahakkukları kapsamındaki sistem kullanım bedellerinin tamamı ile 1 Mayıs 2024 tarihine kadar tahakkuk edecek sonraki faturalarda 25 Sm3’e kadar olan doğalgaz tüketimine ilişkin sistem kullanım bedelleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinden karşılandı.

Geçene alınan bu kararlar kapsamında ilk faturaların tamamı devlet tarafından ödendi. Sonrasında ise 25 Sm3’e kadar olan kullanım bedelleri bütçeden karşılanıyordu. Bu uygulamanın sonuna sayılı günler kaldı.

KARARLA İLGİLİ UZATMA YAPILMADI

Geçen sene alınan kararnameye göre bir uzatma  açıklaması yapılmadı.1 Mayıs'tan  sonra artacak tüketimde vatandaşların faturalarında fiyat artışlar yaşanabilir.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap