SON DAKİKA

Haber > Gündem > Türkiye'yi Avrupa'nın hizmetçisi yapan ekonomi politikası için Nevşin Mengü canlı yayında espriyi patlattı: Doğu Perinçek kazandı

Türkiye'yi Avrupa'nın hizmetçisi yapan ekonomi politikası için Nevşin Mengü canlı yayında espriyi patlattı: Doğu Perinçek kazandı

04 Aralık 2021 Cumartesi - 12:43

Orta Sayfa programında iktidarın Çin modeline dönüşünü değerlendiren Nevşin Mengü, “Doğu Perinçek kazandı” ifadelerini kullandı.

FOX TV’de yayınlanan yayınlanan Orta Sayfa programında, iktidarın “Çin gibi olacağız” politikasına dair dikkat çeken eleştiriler yöneltildi. Programda Türkiye’nin Çin ile benzer potansiyellerinin olmadığı aktarılırken programın yorumcularından Nevşin Mengü, Çin’in bir buçuk milyara yaklaşan nüfusunun bile burada çok büyük bir fark yarattığını belirtti.

"DOĞU PERİNÇEK KAZANDI ARKADAŞLAR"

Çin’in gelişimini anlatan Nevşin Mengü, bu politikaları uzun süredir destekleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i de hatırlattı. İktidarın “Çin modeline” dönüşünü değerlendiren Mengü, espri yaparak “Doğu Perinçek kazandı arkadaşlar” dedi.

Mengü’nün sözleri stüdyoyu kahkahaya boğdu.

Öte yandan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, uzun süredir Çin’in ekonomi politikasını desteklediği biliniyor. Hatta Perinçek Çin’in Merkez Televizyon kanalı CCTV’de de röportaj verdi. Ayrıca Vatan Partisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye’nin Çin gibi malı ucuza üretip, bunu Avrupa’ya satarak, bu üretimden dolar girdisi sağlayabileceği ile ilgili kullandığı sözleri desteklemişti. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
Ancak geri zekâlı cibiliyetsizler kendi ile hiçbir benzerliği olmayanı örnek alıp da onun gibi olabileceğini sanır. Albert Einstain ve bilim diyor ki aynı sonucu almak için aynı verileri aynı koşullarda kullanmalısın . Bunu bilmeyen liseyi bile hak ederek bitirememiş olanlardır. RTE katiyen, değil üniversite , liseyi bile hakkı ile bitirmemiştir.
Fırtına Kuşu
1 ay önce
Dalga geçtiği Çin, bugün ABD ile yarışta. Türkiye henüz emekliyor. yani biz gelişmekte olan bir ekonomiyiz. Almanya'da bir asgari ücretli 1500 litre akaryakıt alıyormuş, Alır tabi ki, Porsche, Mercedes, BMW, Audi üret. senin de asgari ücretlin 1500 litre alsın. Önce üretim. TOGG geliyor. Ama biz üretemeyiz ki, biz yetersisiz. Aklımız da fazla çalışmaz. Neden dışarıdan almayalım değil mi? KK gelirse başları göğe erecek. TOGG elektriksiz kalacak. Beklenti bu yönde.Yaşasın KK ! Erken gel de gelişelim. Kurtar bizi !
Osman Bilgili
1 ay önce
Dalkavuklar, bunlarin memleket dertleri yok.Koylünün oyunu yok sayan zihniyet bunlar.Zevku sefa icinde yuzüp, memleketi satan dalkavuklar..Haddinizi bildirecegiz...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap