SON DAKİKA

Haber > Gündem > Türkiye ve Yunanistan da katılacak

Türkiye ve Yunanistan da katılacak

17 Eylül 2020 Perşembe - 20:58

Türkiye, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk ve K.Makedonya özel kuvvetleri 14-25 Eylül tarihleri arasında ortak tatbikat yapacak.

Aralarında Türkiye ve Yunanistan'ın da olduğu 6 balkan ülkesi özel kuvvetler tatbikatı yapacak.

Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi. Bakanlığın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı Türkiye, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya’dan Özel Kuvvet unsurlarının katılımıyla 14-25 Eylül 2020 tarihleri arasında Romanya’da icra edilmektedir.

Tatbikatın maksadı; Balkan ülkelerinin Özel Kuvvetleri arasında dostluk, iş birliği ve koordinasyonu geliştirmek, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak, birlikte harekât icra edebilme kabiliyetlerini geliştirmektir.

Romanya Özel Kuvvetler Komutanlığı ev sahipliğinde icra edilmekte olan tatbikata Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığından; 1 özel kuvvet timi, 1 karargâh personeli olmak üzere toplam 12 personel ile katılım sağlanmaktadır."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

pırlanta
10 ay önce
Askeri konularda müşterek çalıştığımız gibi Yunanistan ile müşterek ekonomik işbirliği çalışmalarımız için gayret etmeliyiz.Yunanistan ile turizm ve ortak halk pazarları kurarak Yunanistan halkının kuzu eti ve palamut balığı,bal ile beslenmesi demektir. İki komşu devlet olarak sorunlarımızı çözmede Yunanistan katkı sağlayıcı önerileri paylaşmalıdır. Yunanistan kötülükler peşinden koşmasın,ortak çalışalım.Hak,hukuk çerçevesinde paylaşımımız olsun. Yunanhalkı terör ve savaş istemez.Kötülükler peşinden koşanlar belli... sevgiler...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap