SON DAKİKA

Haber > Gündem > Türkiye’de aktif kaç siyasi parti var? Yıllara göre siyasi partiler...

Türkiye’de aktif kaç siyasi parti var? Yıllara göre siyasi partiler...

16 Eylül 2021 Perşembe - 15:49

Türkiye genelinde aktif kaç siyasi parti olduğu son veriler İçişleri Bakanlığı tarafından paylaşıldı. Siyasi parti kuruluş dilekçesi öncelikle İçişleri Bakanlığı'na veriliyor.

Türkiye’de aktif siyasi parti sayısı açıklandı. İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz yıl başvuru yapan 27 siyasi partiye, 2021’de ise 13 siyasi partiye ‘alındı’ belgesi verdi. Türkiye genelinde aktif siyasi parti sayısı 116 oldu.

İçişleri Bakanlığı, sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye’deki toplam siyasi parti sayısı yıl yıl verilerle paylaştı.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımında, “2020 yılında Bakanlığımız Genel Sekreterliği'ne, siyasi parti kuruluşu için başvuran 27 siyasi partiye, 2021 yılı içerisinde ise şu ana kadar 13 siyasi partiye 'alındı' belgesi verildi. Türkiye genelinde faaliyette bulunan aktif siyasi parti sayısı 116.” ifadelerine yer verildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap