SON DAKİKA

Haber > Gündem > Türkeş'in eşi, anma etkinliği baskınında İçişleri Bakanı Soylu'yu suçladı

Türkeş'in eşi, anma etkinliği baskınında İçişleri Bakanı Soylu'yu suçladı

04 Aralık 2021 Cumartesi - 12:28

Ankara'daki Alparslan Türkeş'i anma programına saldırıya ilişkin eşi Seval Türkeş'ten bomba bir iddia geldi. Seval Türkeş, anma saldırısına ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu işaret etti.

MHP Kurucu Lideri Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, geçtiğimiz hafta Ankara'da anma etkinliğine düzenlenen baskına ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı. Seval Türkeş, saldırının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu himayesinde yapıldığını ileri sürdü. Halk TV'ye telefonla bağlanan Türkeş, “Bu saldırının İçişleri Bakanı'nın himayesinde yapılmış olduğu izlenimi var.” dedi.

VAKIFTAN UZAKTAN YAKINDAN BİR İLGİSİ YOK

Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, Halk TV'de Ankara'daki anma töreninde yaşanan baskına ilişkin açıklamalarda bulundu. Seval Türkeş, saldırının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef gösterip tehdit etmesine dair, “Üzücü oldu bu bizim açımızdan çünkü Mansur Yavaş bey Türkeş beyin de sevdiği değerli bir arkadaşımız. Kendisi şu anda çok başarılı bir hizmet yaparak halkın sevgisini kazanmış ve işiyle meşgul olan... Kesinle şuanda siyasetle bir ilgisi yok. Artı bu vakıfla uzaktan yakından bir ilgisi yok.” ifadelerini kullandı.

DAHA BAŞKA ŞEYLER OLABİLİR

Alparslan Türkeş'i anma programına yönelik saldırıya ilişkin konuşan Seval Türkeş, “İnsanların bir araya gelerek anma yapması hoş bir şey ama organize bir çete gibi buraya saldırıp cehenneme çevirmek ve toplumda infiale sebep olmak büyük bir suçtur. Basit bir şey değil bu. Eğer bu takipsiz bırakıldığı takdirde daha başka şeyler olabilir. Sorumlular çok dikkatli olmaları gerekir. MHP de yönetimi ve sayın başkan bu konuyu bence önemseyip ele alması beklenmektedir. Kamuoyu da biz de bekliyoruz.” diye konuştu.

Seval Türkeş - Alparslan Türkeş

PROVOKASYON OLDUĞU AÇIKTIR

Seval Türkeş, Hakan Çelenk'in “Davetlilerden rahatsız olmuş olabilirler mi? Konuklar neye göre davet edildi?” sorusuna verdiği cevap ise şöyle:

“Konuklar Türkeş'e saygısı sevgisi olanlar davet edildiler. Bu Türkiye üzerinde oynanan karanlık oyunun bir parçası olarak ben değerlendiriyorum. Bunu yapan siyaset zemininden uzaklaştırarak, çatışma ortamına sürüklemeyi hedeflemektir. Çünkü Alparslan Türkeş ismi büyük isimdir. Bu vakfın hedef alınması tabii ki belli bir amaçla buraya saldırılmıştır. Burada çatışma ortamı yaratmak amaçlanmıştır. Şükrediyoruz ki ölüm olmadı. Ama orada ak saçlı belli bir yaşa gelmiş büyüklere bayrakların çubuklarını çıkararak -uçlarında demir var o bayrakların- yaralamak... Alpaslan Türkeş ismi altındaki bu sivil toplum örgütünün içinde ülkücü olmadığını gösteriyor zaten. Hiçbir ülkücü böyle bir saldırıya alet olmaz. Gerçek ülkücü, bu tür insanlık dışı davranışı sergilemez. Bu şu anda büyük ekonomik sıkıntılarla boğuşan milletimizin her şeyden sıkılmış boğulmuş bir vaziyetteyken ortama birlik beraberlik güzellik yaymak gerekirken böyle korku yaymak herhalde bir provokasyon olduğu açıktır.”

MHP'DEN HİÇ YAKIŞMAYAN ÇOK BÜYÜK HAKARETLER ALDIK

İsmail Saymaz'ın “Kılıçdaroğlu sizi ziyaret etti. Acaba Millet İttifakı'na bir sempatinizin olduğunun düşünülmesi mi böyle bir tabloya sebebiyet verdi?” sorusunu da cevaplayan Türkeş şunları söyledi:

“Sayın Bahçeli daima bana mesafeli olup hep benden uzak durmaya çalıştı. Bana ve vakfa karşı bir korku yaratıldı. Ben aktif siyasetin içinde değilim ama bir sorumluluk taşıyoruz bu konuda ister istemez. Mansur Yavaş Türkeş'in çok takdir ettiği son derece dürüst çalışkan bu memlekete çok faydası olacak olan bir arkadaşımız. Ben de Mansur Yavaş'ı destekledim, Ankara da Yavaş'tan son derece memnun. Kılıçdaroğlu'nun nezaket ziyaretinden sonra MHP'den hiç yakışmayan çok büyük hakaretler aldık biz. Evimize yazılar yazdılar. Bu yakışmaz. Hiçbir ülkücü Türkeş'e evine çocuklarına hakaret etmez. Demek ki burada başka güçler, olaylar var. Bu karanlık güçlerin MHP'de ağırlıklı olması halinde bu hiç güzel bir şey olmuyor.”

SOYLU'NUN HİMAYESİNDE YAPILMIŞ OLDUĞU İZLENİMİ VAR

Öte yandan Seval Türkeş, saldırıya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu da işaret etti. Türkeş, “Bu saldırı İçişleri Bakanının himayesinde yapılmış olduğu izlenimi var; oradaki tablodan çıkarılan bir sonuç. Sayın Bahçeli'nin bu MHP il başkanını anında görevden alması gerekirdi. Ve hala bu saldırıyı yapanlar hakkında hiçbir soruşturma başlatılmaması, yargıya başvurulmaması bunu gösteriyor.” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap