SON DAKİKA

Haber > Gündem > TÜİK başkanı görevden alındı

TÜİK başkanı görevden alındı

29 Ocak 2022 Cumartesi - 09:30

Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı görevini yürütmek üzere görevlendirilen Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in görevine son verildi, yerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Erhan Çetinkaya getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Adli Tıp Kurumu Başkanlığına Hızır Aslıyüksek atandı.

TÜİK Başkanlığı görevini yürütmek üzere görevlendirilen Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in görevine son verildi, yerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Erhan Çetinkaya getirildi.

TÜİK Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılığına, Doç. Dr. İbrahim Demir atandı.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu Başkanlığına Hasan Özçelik, üyeliklerine Muhiddin Gülal, Ahmet Pelit ve Ünal Eryılmaz getirildi.

Ticaret Bakanlığında açık bulunan Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığına, Nurullah Celal Uslu atandı. Ticaret Başmüfettişliklerine Mehmet Özkoç ve Gümrükler Muhafaza Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akıllı getirildi.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Kuvayi Milliye
3 ay önce
Enflasyon yüzde 82. Hatta birçok gıda maddesinde yüzde 200-300 Bu adam 27 açıklamış yine yetmemiş. Yazık millete ve yazıklar olsun hala bu yalancı kan emici ülke yönet(emey)icilerine inananlara. Az kaldı. Abbas yolcu. Herşey çok güzel olacak.
Doğru söz
3 ay önce
TÜİK bir icra kurumu değil. Sadece adı üstünde bir istatistik Kurumu. Eeeeee istatistik bilmeden höreve getirilmefiğine göre, görevden alınmasının tek nedeni olabilir. O da tam olarak gerçekleri değil de uyduruk verileri gerçekmiş gibi vermemesi. Yani RTE sözcülüğünü yapmaması. E kurumun adı İstatistik Kurumu da olmasın, Sözcü Kurumu veya Buyruk Kurumu olsun gayrı.
Ali Bey
3 ay önce
Giden enflasyonu 36% ının altına indiremedi gelenden sıfıra irca etmesi bekleniyor.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap