SON DAKİKA

Haber > Gündem > TSK güvenli bölgenin dışını da izleyecek, anında müdahale edecek

TSK güvenli bölgenin dışını da izleyecek, anında müdahale edecek

23 Ekim 2019 Çarşamba - 11:21

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye’nin kuzeyinde modüler üsler kuracağı ve M4 kara yolunun diğer tarafını da gözetleyeceği ve herhangi bir durumda anında müdahale edileceği belirtildi.

Suriye’nin kuzeyinde kurulacağı ifade edilen üs noktalarının, muharip gücü olacağı ve herhangi bir durumda anında müdahale edileceği belirtildi.


Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye’nin kuzeyinde modüler üsler kuracağı ve M4 kara yolunun diğer tarafını da gözetleyeceği bildirildi.

Türkiye gazetesinden Selçuk Böke’nin askeri kaynaklara dayandırdığı habere göre TSK’nin Suriye'nin kuzeyinde yer alacak güvenli bölgede kuracağı 12 modüler üs ile 32 kilometrenin ötesini de kontrol edeceği iddia edildi. Irak’taki modüler üsler gibi planlanacağı belirtilen üslerle keşif ve gözetleme faaliyeti yürütüleceği aktarıldı.

MUHARİP GÜCÜ OLACAK, HERHANGİ BİR DURUMDA ANINDA MÜDAHALE EDİLECEK

İdlib’deki gözlem noktalarından ayrı olarak Suriye’nin kuzeyinde kurulacak üs noktalarının muharip gücü olacağı, herhangi bir durumda anında müdahale edileceği kaydedildi. Son silah sistemleriyle donatılacağı ifade edilen üs bölgelerinin; havan atışlarına karşı güçlendirilmiş yapıda taşınabilir yaşam üniteleri, balistik koruma sistemleri, alarm, emniyet ve ikaz sistemlerinden oluşacağı kaydedildi.

Söz konusu üslerde güvenli bölgeye yapılacak sızmaları önlenmesinin planlandığı aktarıldı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap