SON DAKİKA

Haber > Gündem > ''Tosuncuk'' Mehmet Aydın, villa ve lüks arabalarını ucuza kaptırmış

''Tosuncuk'' Mehmet Aydın, villa ve lüks arabalarını ucuza kaptırmış

09 Temmuz 2021 Cuma - 11:27

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın uzun süre saklandığı Uruguay'da savcı ile denetimli serbestlik anlaşması yaptığı ortaya çıktı. Aydın'ın lüks arabalarını ve villasını ucuza kaptırdığı öğrenildi.

Uruguay mahkemeleri nezdinde girişimde bulunan Türk hükümetinin, Mehmet Aydın’ın mallarına el konularak Türkiye’ye iadesini talep ettiğini yazan El Observador gazetesine göre, Aydın, Ekonomik Suçlar Savcısı Enrique Rodriguez ile bir anlaşmaya vardı.

Anlaşmaya göre bu ülkede akladığı 8 milyon doları iade edebilmesi durumunda denetimli serbestlikten yararlanacaktı.

Hürriyet'ten Razi Canikligil'in haberine göre paranın Aydın’ın mallarının satışından elde edilecek gelirle karşılanması planlandı.

JAKUZİ, HAVUZ, İSKELE 

Uruguay basınına göre Mehmet Aydın’ın 1.5 milyon dolar değerindeki lüks villası bu anlaşma kapsamında 27 Mayıs’ta Montevideo’daki bir açık arttırmada satışa çıktı.

Dört yatak odası, oyun odası, ısıtmalı havuz, sauna, jakuzi, şarap mahzeni ve özel iskelesi bulunan villa, 290 bin dolarlık açılış fiyatıyla satışa sunuldu.

VİLLA UCUZA GİTTİ 

Teklif veren tek kişi, 291 bin dolarla yeni sahibi oldu.

Satıştan en az 600 bin dolar kazanç bekleyen yetkililer hayal kırıklığına uğradı.

FERRARİ DE SATILDI 

Mehmet Aydın bu ülkede villa dışında yarım milyon dolarlık bir Ferrari 458 Spider ve bir yat sahibiydi.

Ferrari de mart ayında yapılan açık artırmada 271 bin dolara alıcı buldu.

TEKNEYE TALİP YOK 

390 bin dolar açılış fiyatıyla satışa çıkarılan 2010 model tekneye ise talip çıkmadı.

'TÜM ZARARI KARŞILAYACAĞIM' 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde ifade veren Aydın şunları söylemişti:
Brezilya’da 50 bin Euro ve cüzdanımdaki 3 Bitcoin ile geçimimi sağlamaya çalıştım. Soruşturmayı takip ettim. Soruşturmada 64 milyon lira mağduriyet olduğunun tespit edildiğinin haber yapılması üzerine, Çiftlik Bank’ın mal varlıklarının 200 milyon lira civarında olmasından, mağduriyeti karşılayacağını düşünerek, teslim olmaya karar verdim.

Tüm zararların giderilmesi için şirketlerime ait yaklaşık değeri 200 milyon lira olan tüm mal varlıklarımın üyelerin zararlarının giderilmesi için kullanılmasını istiyorum. İyi niyetli olduğumu kanıtlamak için son ana kadar iadelerini yaptım. Şirketin mal varlıklarını satıp, üyelerin anaparalarını ödeyecektim. Ancak o safhaya gelemedim.”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap