SON DAKİKA

Haber > Gündem > Tarikatta ''Mehdi'' cinayeti: ''Kabul etmediği için öldürdüm''

Tarikatta ''Mehdi'' cinayeti: ''Kabul etmediği için öldürdüm''

19 Ağustos 2021 Perşembe - 13:48

Zonguldak'ta 67 yaşındaki Murat C.'yi, evinden çıktığında 9 kurşunla öldüren Erdoğan K. (55) hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle açılan davanın iddianamesinde çarpıcı detaylar yer aldı. Kendini mehdi ilan eden Erdoğan K., bunu kabul etmeyen Murat C.'yi şeytan olarak gördüğü için öldürdüğünü anlattı.

Olay, 14 Ekim 2020'de Çaycuma ilçesi Kayıkçılar köyünde meydana geldi. Uzun yıllardır Almanya'da yaşayan Murat C., tatil için geldiği köyünde yine Almanya'da yaşayan Zonguldaklı Erdoğan K.'nin silahlı saldırısına uğradı.

Murat C., vücuduna isabet eden 9 kurşunla olay yerinde hayatını kaybederken, kaçan K. yolda kendisini arayan jandarma ekiplerine teslim oldu. Gözaltına alınan K., savcılıkta verdiği ifadesinin ardından tutuklandı. Erdoğan K. hakkında Cumhuriyet Savcısı, 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talebiyle iddianame hazırladı.

Zonguldak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, sanığın kendisini mehdi ilan ettiği ve bunu kabul etmeyen Murat C.'yi şeytan olarak görerek öldürme planı yaptığı ifade edildi.

'MEHDİLİĞİMİ KABUL ETMEDİ'
K.'nin iddianamede ve dosyada yer alan ifadesinde, Murat C.'yi Almanya'dan 27 yıldır tanıdığını ve aynı tekkenin üyesi olduklarını belirtti.

K., şeyhlerinin ölmesinin ardından manadan gelen seslerin kendisini hadisi şeriflerde geçen mehdi olduğunu bildirdiğini anlatarak, "Tarikatta bulunan kişiler bana tabi olduklarını söylediler. Ancak Murat C. mehdiliğimi kabul etmedi. Diğer üyeleri yanına çekerek beni tarikatın dışına itti. Aynı zamanda şeytani yönü sebebiyle sürekli zahmet çektirerek beni öldürmeye çalışır şekilde ruhuma sürekli acılar, ızdıraplar gönderiyordu. Tarikatın diğer üyeleri de Allah'ı inkar ederek C. ve şeytanlarına tabi oldular. Ben de onu öldürmek zorunda kaldım" dedi.

'İÇİMDE HUZUR VAR, RAHATLAMIŞ HİSSEDİYORUM'

Daha önce de C.'yi öldürmek için girişimde bulunduğunu ifade eden K., olay gününü ise şöyle anlattı:

"Olay günü evine gittim. Zile bastım ancak kimse çıkmadı. Evde olduğunu anladım. Çıkması için beklemeye başladım. Murat C. şeytan olduğu için benimle dövüşmek zorundaydı. Ben de dövüşün bitmesi için onu öldürmek zorundaydım. Kendisinin aşağı inmesiyle hiç düşünmeden cebimdeki silahı çıkararak öldürme kastıyla ateş ettim. Vurduktan sonra dünden bugüne içimde bir huzur var. Rahatlamış hissediyorum."

Cumhuriyet Savcısı'nın talebi üzerine Adli Tıp Kurumu'na gönderilen K. için hazırlanan raporda, cezai ehliyetini ortadan kaldıracak herhangi bir akıl hastalığının bulunmadığı ve ceza sorumluluğunun tam olduğu açıklandı. K.'nin ileriki günlerde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap