SON DAKİKA

Haber > Gündem > Tarikatların hedefi olan Prof. Öztürk ülkeyi terk etti

Tarikatların hedefi olan Prof. Öztürk ülkeyi terk etti

15 Mart 2021 Pazartesi - 14:41

Tarikatların hedefi olduktan sonra Marmara Üniversitesi'ndeki görevinden istifa eden ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Almanya'ya gitti. Mustafa Öztürk veda mesajında "Artık gidelim… Yerli ve milli tımarhanede herkese ruh sağlığı dilerim" dedi.

Cemaat ve tarikatlara eleştirileri nedeniyle hedef gösterildikten sonra Marmara Üniversitesi'ndeki görevinden istifa etmek zorunda kalan ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Almanya'ya gitti. 

Almanya'daki Münster Wilhelm Üniversitesi'nin İslam Teolojisi bölümünden davet alan Prof. Dr. Öztürk, akademik çalışmalarına devam etmek için bu sabah Almanya'ya gitti. Öztürk uçağa binerken, Instagram hesabından şu paylaşımı yaptı: "Artık gidelim… Yerli ve milli tımarhanede herkese ruh sağlığı dilerim.'' 

Prof. Dr. Öztürk, paylaşımına şu notu da ekledi: "Doktora tez danışmanlıklarımı Cübbeli ile Sakarya'daki tacizci Nurullah'a devrettim. İlahiyat işleri artık onlara teslim."

 Prof. Dr. Öztürk'ün Instagram'a İstanbul fotosunun üzerine kalp emojileri koyup 'Ah istanbul' yazısıyla veda etti.

Öztürk, uzun süre önce doktora öğrencileriyle yaptığı dersin gizli kayda alınarak sosyal medya üzerinden yayımlanması sonrasında, "Allah kelamını inkar ediyor" denilerek linçe uğramıştı. Öztürk'ün, sosyal medyada üzerinden yayımlanan gizli çekim dersinde, "Kur'an'ın lafız mı, mana mı yoksa hem mana hem lafız mı olarak indirildiği" konusundaki kadim bir tartışmaya ilişkin görüşleri yer alıyordu. Prof. Öztürk, sosyal medyada uğradığı lincin ardından 3 Aralık 2020'de emeklilik başvurusunu sosyal medya hesabından yayımlayarak "Bugün itibariyle akademiye, akademisyenliğe ve ilahiyat alemine veda ediyorum. Artık yeter. Benden bu kadar" ifadesini kullanmıştı. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Ali bey
1 yıl önce
19 yılda gelinen nokta, Allah rahmet eylesin rahmetli Öztürk ün de dediği gibi "Allah ile aldatmak" yerli ve milli olmanın ilk şartı olmuş. Hoca yeni hayatında da başarılar dilerim ama yine de bizimle kalsaydın daha iyi olmazmıydı.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap