SON DAKİKA

Haber > Gündem > Taciz sanığına 5 yıl hapis cezası

Taciz sanığına 5 yıl hapis cezası

03 Temmuz 2018 Salı - 13:09

Mersin'de alışveriş merkezinde genç bir kadını taciz ettiği iddiasıyla yargılanan sanık, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mersin 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci celsesinde,  müşteki S.T ve tutuksuz yargılanan sanık S.A. ile tarafların avukatları hazır  bulundu.

Mahkeme hakimi, duruşmada bilirkişi tarafından güvenlik kameralarında  yapılan incelemelerin ardından hazırlanan raporu okudu.

Hakim, raporda sanık S.A'nın aynı gün içerisinde 3 farklı kadına daha  cinsel saldırı eyleminde bulunduğunun, fotoğraflarla tespit edildiğini söyledi.

Yaşananları anlatan müşteki S.T, alışveriş merkezinde annesiyle  birlikte bir mağazada ürünlere baktığı esnada olayın gerçekleştiğini belirterek,  "Sanığı görünce annemle birlikte müdahale ettik. Sanığı çevredekilerinde  yardımıyla güvenlik ve polis ekiplerine teslim ettik." dedi.

 

Hakim, müşteki S.T'nin ifadesi üzerine sanığa dönerek, "O gün için  sarhoştum ne yaptığımı bilmiyorum demiştin. Sağlı sollu ellerini sallayarak 4  kadına birden cinsel saldırıda bulunmuşsun. Nasıl oluyor bu?" diye sordu.

"Ben sürekli elimi kolumu sallayarak yürürüm zaten." diyen S.A'ya  tepki gösteren mahkeme hakimi, "Oldu kadınları dışarıya çıkarmayalım artık  istersen... Senin gibi adamları dışarıya bırakmayacaklar, içeride tutacaklar  asıl. Elin de ne hikmetse bir erkeğe denk gelmemiş senin. Bir pala bıyıklıya denk  gelseydi de görseydin gününü. Elini kolunu sallayarak yürürmüş... O eline, koluna  sahip olacaksın." sözleriyle karşılık verdi.

Hakimin "Evlenecektin sen ne oldu?" sorusu üzerine sanık S.A,  nişanlandığını belirtti.

Olay anında sarhoş olduğunu iddia eden S.A, "İlk kez başıma böyle bir  şey geliyor. Ben elimi kolumu sallayarak yürürüm. Alışveriş merkezinde o gün  kadınlar olduğu için belki elim kolum değmiş olabilir. Kadınlara bugüne kadar  çarpan tek kişi ben değilim. Yaşanan olaylar için pişmanım." diye konuştu.

Esasa ilişkin savunması istenen S.A, şunları söyledi:

"Cezaevine değil, dünya evine girmek istiyorum. Nişanlım var. Onunla  evlenmek istiyorum. Başıma gelen şey çok kötü bir durum. Olaydan sonra bir süre  işe de gidemedim. Sosyal medyadan olaydan sonra linç kampanyası başlatıldı  hakkımda. Zor günler geçirdim. Yaşanmasını istemediğim bir olay geldi başıma.  Özür diliyorum."

Sanığın savunmasının ardından söz alan mağdur S.T, "Böyle insanlar, bu  tür olayların sadece şikayetle bitmeyeceğini iyice öğrenmeli. Hiçbir kadının  böyle bir olayla karşı karşıya gelmesini bir daha istemiyorum." diyerek sanığın  cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme hakimi, sanığa cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut  dokunulmazlığını ihlal ettiği gerekçesiyle 5 yıl hapis cezası verdi.

OLAY

Merkez Yenişehir ilçesindeki bir alışveriş merkezinde geçen yıl temmuz  ayında S.T, annesiyle birlikte alışveriş yaparken S.A'nın kendisini taciz ettiği  iddiasıyla şikayette bulunmuş, bunun üzerine gözaltına alınan zanlı, ifadesinin  ardından serbest bırakılmıştı.

Zanlı hakkında "cinsel saldırı" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis  cezası istemiyle dava açılmıştı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap