SON DAKİKA

Haber > Gündem > Suudi Arabistan’dan Hac kararı: Milyonlarca Müslümanı ilgilendiriyor

Suudi Arabistan’dan Hac kararı: Milyonlarca Müslümanı ilgilendiriyor

12 June 2020 Friday - 19:02

Korona virüs nedeniyle dünyada olağanüstü bir süreç yaşanırken Suudi Arabistan yönetiminin de Hac organizasyonunu iptal edebileceği iddia edildi.

Suudi Arabistan yönetimi ülkedeki korona virüs vakalarının 100 bini geçmesi dolayısıyla modern tarihinde ilk kez hac organizasyonunu iptal etmeye hazırlanıyor.

Hac ve Umre Bakanlığı'nın Financial Times'a verdiği röportajda konuşan Suudi yetkili, "Durum değerlendirmesi yapılıyor ve her türlü olası senaryo üzerinde çalışıyoruz. Nihai kararımızı bir hafta içerisinde vereceğiz." diye konuştu.

Suudi yetkililerin hac yapılsa bile, her ülkenin hacı adayı kontenjanının yüzde 20'sine izin vermeyi düşündüğü belirtildi.

Eğer yetkililer Covid-19 salgını nedeniyle yurt dışından gelecek hacı adaylarına sınırları kapatırsa, Suudi Arabistan Krallığı'nın 1932 yılında kurulmasından bu yana 68 sene sonra ilk kez hac organizasyonu yapılamayacak.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap