SON DAKİKA

Haber > Gündem > Suriye’den skandal bildiri: Hatay'ı geri almak için her şeyi yapacağız

Suriye’den skandal bildiri: Hatay'ı geri almak için her şeyi yapacağız

02 Aralık 2021 Perşembe - 12:26

Suriye Parlamentosu tarafından yayınlanan bildiride, "Hatay'ın Türkiye'nin eline kalmaması ve geri alınması için mümkün olan her şeyin yapılacağı" şeklindeki ifadelere yer verildi.

Suriye Halk Meclisi, Hatay'ın anavatana katılışının 82'nci yılında skandal bir bildiriye imza attı.

İç savaşla boğuşan Suriye Halk Meclisi, Hatay'ın Suriye toprağı olduğunu öne sürerek hadsizce Türkiye'yi tehdit etti.

Hatay'ın anavatana katılmasının üzerinden tam 82 yıl geçti.

Başta Suriye olmak üzere dünya ülkelerinin Orta Doğu coğrafyası üzerindeki hayalleri devam ederken, Suriye tarafından yayınlanan bir bildiri büyük tepki çekti.

Açıklamada, "Hatay'ın Türkiye'nin eline kalmaması ve geri alınması için mümkün olan her şeyin yapılacağı" belirtilirken dönemin Fransız mandasının, 2'nci Dünya Savaşı'nda Türkiye'yle müttefiklik kurmak için Hatay'ı rüşvet olarak verdiği öne sürüldü.

İşte o skandal bildiri:

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

M.Birinci
1 ay önce
Hatay derken Bir bakmışlar Şam da ellerinden gitti.Kendi ülkelerine sahip çıksınlar.Bizde verilecek bir karış toprak yok.
lazoğlu
1 ay önce
eceli gelen köpek cami duvarına ... suriye önce şu ank, topraklarına sahip çıksın .terörün merkezi olsu suriye.artık o eski Türkiye yok boş hayaller kuruyor amerikanın köleleri
gökhan yetim
1 ay önce
siz değil Hatayı Musul ve Kerkükü bile vereceksiniz.
kanka.
1 ay önce
zaman devir değişti.Hepsinin hesabı sorulacak.Hiç kimse merak etmesin.Köleliğe alışmış kişilerin hayali olmaz.Turan gerekeni yapacak.Yandaş medyayı küreselcilerin medyasını izleyenlerin Hiçbirşeyden haberi olmaz.Deve kuşu gibi kafaları hep küreselci medyanın içine gömülmüştür.Oradan beslenen kafayapısıda küreselciler gibi olur.Kendi ülkesinin gücünü göremezler.
Fırtına
1 ay önce
Referandumla Hatayida Kilisi de alirlar.Akp nin çökmüş göçmen politikasının guvenliği tehdit etmeye başladığının işaretidir.Nede olsa BOP eşbaskanı hala lider.
Ahmet
1 ay önce
Hatay ı alamazlar ama Kilis i alırlar. Çünkü ben Kilis te yaşıyorum. 100 bin Türk 200 bin suriyeli var.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap