SON DAKİKA

Haber > Gündem > Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları yarın açıklana

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları yarın açıklana

07 February 2019 Thursday - 10:09

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçlarını bekleyen öğretmen adayları için kritik gün geldi. MEB tarafından yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmenlik atam

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını yapacak. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 8 Şubat'ta açıklanacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması, yarın Milli Eğitim Bakanı Ziya  Selçuk'un katılımıyla yapılacak. Bakanlıktan yapılan bilgilendirmeye göre, 20 bin sözleşmeli öğretmen  ataması, Bakan Selçuk'un katılımıyla yarın saat 10.00 'da MEB Başöğretmen Salonu'nda gerçekleştirilecek.
Sonuçlar elektronik ortamda sorgulanabilecek.
 
En fazla atama yapılacak bölümler ise 3 bin 47 kişi ile Sınıf Öğretmenliği olurkenİngilizce Öğretmenliği için 2 bin 38,  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği için bin 910 atama yapılacağı duyuruldu. 
 
Sözleşmeli Öğretmen atamalarında sıralama şu şekilde devam etti; 1601 kişi Okul Öncesi Öğretmenliği, 1401 İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 1093 Türkçe Öğretmenliği 1056 Rehberlik Öğretmenliği şeklinde sıralandı.
 
En az atama yapılacak olan bölümler ise Büro Yönetimi, Denizcilik ve Gemi Yönetimi, Denizcilik ve Gemi Makineleri, Fransızca ve Gazetecilik bölümleri olarak öne çıktı. 
 
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap