SON DAKİKA

Haber > Gündem > Soylu'dan seçim açıklaması: Erdoğan'ın ayağına top

Soylu'dan seçim açıklaması: Erdoğan'ın ayağına top

30 Aralık 2018 Pazar - 19:45

İncelemelerde bulunmak ve toplantılara katılmak üzere geldiği  Tunceli'de AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya gelen  Bakan Soylu, Türkiye'nin kendi sınırları dışında çok geniş bir alana hitap  ettiğini belirterek, dünyada Türkiye'nin liderliğine, inisiyatif almasına,  gelişmesine ve uzatacağı yardım eline umut bağlayan ciddi bir nüfus olduğunu  söyledi.

Soylu, bugün yaşanan vekalet savaşlarının, terör ve Orta Doğu'daki  karmaşanın aslında tam da bu yükselişi engellemek için kurgulanmış işlem olduğunu  kaydederek, şöyle devam etti:

"Bu fotoğrafı okumak zor değildir. Binlerce kilometre öteden gelen  ülkeler, bu coğrafyada garip bir hesabın peşindedir. Amerika Orta Doğu'ya 69  milyar dolar savunma bütçesi ayırdı. İngiltere 50 milyar dolar savunma bütçesi  ile Orta Doğu'daki etkinliğini artırmaya çalışırken Fransa 2019 ile 2025 yılları  arasında 295 milyar avro savunma harcaması yapmayı planlıyor. Bu ülkelerin  hiçbirisi resmi olarak kimse ile savaşta değil ve komşularının hiçbirisinin  kendilerine yönelik bir saldırısı, bir tehdit söz konusu değil. Amerika'nın  Suriye'den çekilme kararına ilk tepki Fransa'dan geldi, serzenişte bulundular.  Keza yıllardır PKK'ya batıdan destek geliyor, bunu sokaktaki çocuklar dahi  biliyor."

Bakanlık olarak gerçekleştirilen kayyum atamalarıyla şehir ve  ilçelerin çehresinin değiştiğine dikkati çeken Soylu, "Tunceli'de bugün huzuru  görüyoruz. Recep Tayyip Erdoğan hiçbir şey yapmadıysa altı yediden sonra sokağa  çıkmanın zor olduğu, 'Acaba ne olur?' diye Pülümür yolunda ürken ve korkan  insanların yerine, Allah'a şükürler olsun gece bir ikisine kadar Munzur'u  seyreden bir Tunceli'yi oluşturdu." değerlendirmesinde bulundu.

"Onların inadına kadın, gençlik, kültür merkezlerimiz, parklarımız,  yollarımız var"

Bakan Soylu, "Belediyelerde görevlendirmeyi neden yaptınız diye bize  kızdılar." ifadesini kullanarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Onlar belediyeleri yönetiyorlardı, dağlardan görevlendirdikleri,  terör örgütlerinden görevlendirdikleri insanlarla yönetiyorlardı. Şimdi bizim  arkadaşlarımız yönetiyor. Geçenlerde Ağrı'ya gittim ve bir gün orada çalıştım.  Bundan 3 sene önce Ağrı'daki sokaklar çöpten geçilmiyordu, belediye çöp  toplamaktan acizdi. Bırakın diğer hizmetleri, her yer kokuyordu, şimdi tertemiz.  Yönetecekler, buradan dağa adam para gönderecekler, lojistik sağlayacaklar.  Onların söylediklerini, milletin vergileri üzerinden dağıtacaklar. Şimdi onların  inadına kadın, gençlik, kültür merkezlerimiz, parklarımız, yollarımız var.  Tunceli'deki ve diğer yerlerdeki kayyum kardeşlerimiz çok güzel işler yapıyorlar.  Paranın nasıl kullanılacağını, milletin hakkının millete nasıl verileceğini,  nasıl hizmetkar olunabileceğini, öyle kör ideolojiler üzerinden milleti  sömürenlerin nasıl sahtekarlık yaptıklarını anlatıyorlar."

Bu seçimdeki hedefin sadece belediye başkanlığı olmadığına işaret eden  Soylu, "Asıl amaç, 'Biz bu terör örgütünü, onun sözcülerini, başımıza musallat  olan, çocuklarımızın geleceğini karartan, Kandil'deki ahlaksızların borazanlığını  yapan adamları istemiyoruz.' mesajını önceki seçimlerden daha güçlü bir şekilde  çıkartabilmektir." dedi.

"Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedeflerine yönelik adımlarını atacağı  bir yıl olacak"

Bakan Soylu, mart ayında yapılacak yerel seçimlerin ardından 4,5 yıl  seçim olmayacağına vurgu yaparak şunları kaydetti:

"Bu ne demektir, biliyor musunuz? Tayyip Erdoğan'ın ayağına futbol  topunu vereceksiniz, tam 4,5 yıl boyunca sahada bir CHP'ye gol atacak, bir PKK'ya  golü atacak, bir Türkiye'yi geri bırakmaya çalışanlara, o dışarıdaki  zihniyetlerin tamamına golü atacak. O golü attıkça milletimiz hop oturup hop  kalkacak. Sevinci, heyecanı, geleceğiyle beraber çocuklarımız yarını  kucaklayacak. Önümüze 4,5 yıl seçimsiz, tartışmasız Türkiye'nin 2023, 2053, 2071  hedeflerine yönelik adımlarını atacağı bir yıl olacak."

Bu seçimler öncesinde çeşitli tartışmaların gündeme getirildiğine  işaret eden Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Öyle ekonomide de, seçim var, acaba ne olacak? Acaba AK Parti seçimi  alacak mı, alamayacak mı? Acaba Cumhur İttifakı başarılı olabilecek mi,  olamayacak mı diye bir endişenin olmayacağı ve tam 4,5 yıl boyunca Tayyip  Erdoğan'ın, Kılıçdaroğlu'nun kalesine golleri peşi peşine atacağı bir 4,5 yılı  hep beraber yaşayacağız inşallah. Bunu hizmetlerle zenginleşmeyle demokrasi ve  özgürlükle beraber. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz."

Kent merkezindeki "Millet Bahçesi", "15 Temmuz Şehitler Parkı" ile  "Millet Kıraathanesi"nde de incelemelerde bulunan Bakan Soylu, burada  öğrencilerin söylediği "Dersim dört dağ içinde" türküsüne eşlik etti.

Bakan Soylu, daha sonra Tunceli Valiliğine de ziyarette bulundu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap