SON DAKİKA

Haber > Gündem > Soylu'dan İmamoğlu'na: 'Ben yaptım' diyor, yapmışsan başımızın üzerine ama yoksun

Soylu'dan İmamoğlu'na: 'Ben yaptım' diyor, yapmışsan başımızın üzerine ama yoksun

17 Mayıs 2019 Cuma - 13:35

Bakan Soylu, İmamoğlu'nun YSK kararı öncesi talimatını verdiği su ve öğrenci akbilinde indirimlerin Meclis'ten geçmesiyle ilgili, "Öğrencilerle ilgili karar aldı Büyükşehir Belediyesi. ‘Ben yaptım.' diyor. Yapmışsan başımızın üzerine ama yoksun." ded

 
Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı toplantı salonunda 16 mahalle muhtarıyla buluşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açıklamalarda bulundu.

"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERLE İLGİLİ KARAR ALDI, ‘BEN YAPTIM' DİYOR"

"Bugün İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı kim? Geçici olarak İstanbul Valisi Ali Yerlikaya. Belediye meclisi bir karar veriyor, geçici belediye başkanı da bunu tasdik ediyor, 'Ben suyu indirdim' diyor. CHP'nin şu andaki adayı mı indirdi suyu? Peki bu üstlenilir mi? Bir takım ayıplar vardır, siyasette de hayatta da vardır. İnsan yapmadığı işi üstlenmez, edep eder. Bir taraftan öğrencilerle ilgili karar aldı Büyükşehir Belediyesi. 'Ben yaptım' diyor. Yapmışsan başımızın üzerine ama yoksun.

Belediye başkanı olmadığı bir dönemde Kıbrıs'a gidip Rauf Denktaş'ın mezarındaki deftere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı diye imza atılmaz. Ben hayatımda bu kadar büyük ölçekteki bir yöneticilik mekanizması içerisinde ilk kez böyle davranışlar görüyorum ve ben ayıplıyorum.

Ben bunu hamlık görüyorum ve bunu İstanbul gibi dünyanın en cazibe şehirlerinden birindeki seçim yarışına da yakıştıramıyorum."

SOYLU TWİTTER'DAN PAYLAŞTI

Bakan Soylu 16 mahalle muhtarıyla gerçekleştirdiği toplantıdan kareleri sosyal medya hesabından paylaştı.
 
 
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap