SON DAKİKA

Haber > Gündem > Sonbaharda maskeler geri dönecek mi? Sağlık Bakanı cevap verdi!

Sonbaharda maskeler geri dönecek mi? Sağlık Bakanı cevap verdi!

01 Temmuz 2022 Cuma - 11:09

Maske yasağı kalktı ama yeni vaka sayıları bir süredir artıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'sonbaharda maske geri döner mi' sorusuna da yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarında bir süredir artış gözlemlendiğini açıklarken "Sonbaharda maskeler geri dönülecek mi? " sorusuna da cevap verdi.

Fahrettin  Koca son olarak yaptığı açıklamada “Vakalar artıyor. Günlük vaka sayısı üç bini geçti. Daha önce günlük sayı binin altına düşmüştü. Şimdi 4 bine doğru gidiyor. Ama öbür yandan hastane yükünde henüz bir artış gözlemlemiyoruz. Grip benzeri bir tablo ile karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Bakan Fahrettin Koca'ya İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak'ta yer alan habere göre BioNTech'in kurucu ortaklarından Uğur Şahin'in, "Yeni dalga kapıda, sonbaharda yeniden maske takmaya başlayabiliriz" açıklaması da soruldu. Koca bu soruya, "Ben vatandaşı tedirginliğe sevk edecek bir tablo beklemiyorum" sözleriyle karşılık verirken  "Vaka sayısı artabilir ama virüsün mutasyonla birlikte hasta yapma gücü azaldı" dedi.

Koca konuşmasının devamında ayrıca risk gurubundakilere kişisel tedbirlere uymaları ve hatırlatma dozlarını yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap