SON DAKİKA

Haber > Gündem > "Son sözümüz Taksim’e benzemez"

"Son sözümüz Taksim’e benzemez"

21 Haziran 2013 Cuma - 10:49

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Taksim’de veya Taksim’in arka sokaklarında gece gündüz yapılmış olan eylemlere son verilmeli, Türkiye bir erken seç

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’ne katıldı. Bahçeli, törenin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken’le görüşmesi ve o görüşmede bazı öneri ve şartların sunulduğunun hatırlatılması üzerine Bahçeli, “İstanbul Taksim Meydanı’nda Gezi Parkı ve Topçu Kışlası konusu esas alınarak, halkımızın 10 yıl 7 alık AK Parti iktidarına yönelik öfkesi, tepkisi belli çağdaş yöntemlerle dillendirilirken, Türkiye’de gözden uzak olan konular olmuştu. Tabi siyasi iktidar da Taksim’le meşgul olduğu kadar kendisinin başlatmış olduğu müzakere süreci, o sürecin aşamaları üzerindeki hassasiyetini de devam ettirmesi gerekiyordu. Ancak Sayın Başbakan toplumdan bunu saklayarak, onu göz ardına sokarak zannediyorum çözüm sürecinin sonucunu da Türkiye’nin bu kaos ortamında almak niyeti taşımaktadır” diye konuştu. Dikkatli olunması gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Bu çözüm süreci henüz tamamlandı mı tamamlanmadı mı bu konularda milletimizin bir bilgisi yoktur? Daha sonra geri çekilme sürecinin yasal yönden yeni alınacak tedbirlerle birlikte düzenlenmesi yeni anayasada PKK taleplerinin karşılanması noktasındaki konularda da milletimizin haberi yoktur” dedi. MHP Lideri Bahçeli, vatandaşın bilmedikleri konuların dışında bilinen bir konunun da varlığından bahsederek, şunları kaydetti: “Öcalan denen hainin talimatıyla bir konferans süreci başlatılmıştır. Bunun ilki Ankara’da diğeri de Diyarbakır’da olmuştur. Diyarbakır’da yapılmış olan konferansın açılışı münasebetiyle İmralı canisi tarafından gönderilen metin ve Kuzey Kürdistan konulu konferansın sonuç bildirgesi mutlaka Taksim’de alaka duyanlar kadar bu konuyla da alaka duymak suretiyle incelemelerinde yarar vardır. Dolayısıyla Taksim adı gerçekten Türkiye’nin taksimi noktasında gelişme göstermektedir. O bakımdan Taksim’de veya Taksim’in arka sokaklarında gece gündüz yapılmış olan eylemlere son verilmeli, Türkiye bir erken seçim dönemine doğru yönlendirilmelidir.” Türkiye’nin üniter ve milli devlet yapısını ortadan kaldıracak hain faaliyetlere toplumun dikkatini çekmek ve bir milli mutabakat seferberliği çerçevesinde bu konuyu da kökünden kazımak gerektiğine dikkati çeken Devlet Bahçeli, “Kimse milleti aldatmasın, kimse ‘üçüncü dönemi tamamladık dördüncü döneme talibiz’ demesin. Kimse hakkı olmadan Cumhurbaşkanlığı’na talip olmasın, kimse Türkiye’yi bölmeye araç olarak kullanacak bir Başkanlık Sistemi kavramı, onun yanında bir özerklik, onun yanında federal ve sonunda da adını koydukları Kuzey Kürdistan gibi bağımsız devlet hayallerinden vazgeçmelidir. Türkiye’nin buna ihtiyacı vardır. MHP bu konudaki hassasiyetini sürdürmektedir. Son söz söylenmemiştir. Son sözümüz Taksim’e benzemez” açıklamasında bulundu.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap