SON DAKİKA

Haber > Gündem > Son anket sonuçları, Erdoğan ve Bahçeli'yi üzecek: Vatandaş kaygılı...

Son anket sonuçları, Erdoğan ve Bahçeli'yi üzecek: Vatandaş kaygılı...

25 Mayıs 2022 Çarşamba - 06:54

Aksoy Araştırma Şirketi’nin kurucusu Ertan Aksoy, "seçim güvenliği" tartışmalarına ilişkin gerçekleştirdikleri son anket sonucunu paylaştı.

Aksoy Araştırma Şirketi’nin kurucusu Ertan Aksoy son günlerde tartışma konusu olan "seçim güvenliği" meselesini ankete yansıttı. Buna göre; seçmenin yalnızca yüzde 21'inin seçim güvenliği konusunda kaygılı olmadığı görüldü. Cumhuriyet'ten Gizay Çelik'e konuşan Aksoy Araştırma Şirketi’nin kurucusu Ertan Aksoy, muhalefet partilerine oy veren seçmenin görece daha fazla seçim güvenliği konusunda endişe taşıdığını belirtti.

"MUHALİF SEÇMEN DAHA FAZLA KAYGI TAŞIYOR"

Ertan Aksoy, şöyle konuştu:

"Bu kaygı seçmende hali hazırda vardı. Geçtiğimiz aylarda seçim kanununda yapılan değişiklik, özellikle sandık güvenliği ile simgeleşmiş bir isim olan Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi yasaklı hale getirilmesi mevcut kaygıyı daha da büyüttü. Henüz geçen hafta yaptığımız ölçüme göre seçim güvenliği konusunda kaygısı olmadığını belirtenlerin oranı yalnızca yüzde 21,5. Üstelik bu yanıtı verenlerin neredeyse tamamını AKP’li ve MHP’li seçmen oluşturuyor. Kaygı duyduğunu belirtenlerin oranı CHP seçmeninde yüzde 81,3, HDP seçmeninde yüzde 87 ve İYİ Parti seçmeninde yüzde 88 düzeyinde. Yani muhalif partilere oy veren seçmen görece daha fazla bu kaygıyı taşıyor."

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
CHP NİN YAPTIRDIĞI ANKETLERDE BÖYLE ÇIKMASI NORMAL. 2018 DE DE ÖYLE ÇIKARIYORLARDI ONLARA GÜVENEN TRABZONLU BİR ARKADAŞIM % 60 İLE GELİYORUZ DEMİŞTİ İDDİASINA VARMISIN DEDİĞİMDE YOKUM DEDİ NİYE DEDİM BU ANKETİ BİZİMKİLER YAPMIŞ 9 SEÇİMDİR BU ADAMA KARŞI KAZANAMIYORUZ BU SEFERDE BÖYLE OLABİLİR DEMİŞTİ. ONDAN SONRA DA BENİMLE SİYASET DEĞİL HİÇ BİR KONU DA GÖRÜŞMÜYOR. HALBUKİ CHP DEDİNMİ ORDA SADECE VE SADECE ALGI VARDIR. ÇARE SUNAMAZLAR ANCAK ELEŞTİRİRLER. RİV RİV EDER DURURLER DİYEYİM ANLAYIN

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap