SON DAKİKA

Haber > Gündem > Sokak söyleşileri yapan üç YouTuber gözaltına alındı!

Sokak söyleşileri yapan üç YouTuber gözaltına alındı!

12 Aralık 2021 Pazar - 12:37

Sokak söyleşileri yapan üç YouTuber gözaltına alındı. YouTuberların ifadesine göre gözaltılar AK Parti'li Birinci'nin şikayetinin ardından geldi.

Sokak söyleşileri yapan YouTube kanalı sahiplerine sabah saatlerinde operasyon yapıldı. İlave TV'nin sahibi Arif Kocabıyık, Sade Vatandaş’ın sahibi Mehmet Koyuncu ve Kendine Muhabir’ın sahibi Hasan Köksoy gözaltına alındıklarını duyurdu.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kendine Muhabir, "Sabah saat 7’de polis evimize baskın yapıp, bilgisayar ve bütün iletişim araçlarımızı aldılar. Eşimi Hasan Köksoy’u şu an polisler araca bindirip götürdüler... Arama emri sebebi Mücahit Birinci" dedi.

Sade Vatandaş da sosyal medyadan gözaltına alındığını duyurdu. Sade Vatandaş, "Polislere şafak baskınıyla bu saatte evime geldiler. Bu saatte? İstanbul'da olduğum için gözaltına alınmadım. Gazetecinin evine! Ülkenin durumu apaçık ortada" diye yazdı.

İlave TV'nin sunucusu Arif Kocabıyık'ın da gözaltına alındığı ifade edildi.

MÜCAHİT BİRİNCİ'NİN ŞİKAYETİYLE EMNİYETTE OPERASYON

AK Parti MKYK üyesi Mücahit Birinci’nin şikayeti ile dün de bir operasyon gerçekleşmişti. İçişleri Bakanlığı, Birinci’nin otel kayıtlarına eriştiği iddiasıyla 8 emniyet personeli hakkında soruşturma başlatırken Antalya’da görevli bir polis memuru açığa alınmıştı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap