SON DAKİKA

Haber > Gündem > Sokağa çıkma yasağına uymayan adam bakın kime yakalandı!

Sokağa çıkma yasağına uymayan adam bakın kime yakalandı!

03 Nisan 2020 Cuma - 16:26

Sivas'ta yaşı 65 üzerinde olan bir kişi sokakta dolaşırken denetim yapan Vali Salih Ayhan'a yakalandı. Yaşlı adamın söylediği yalan Vali'nin 112'yi aramasıyla ortaya çıktı.

Sivas'ta, yaşının 65'in üzerinde olduğunu söyleyen G.Ö., sokakta dolaşırken, denetimde olan Vali Salih Ayhan ile karşılaştı. G.Ö., yaşını öğrenince neden dışarıda olduğunu soran Ayhan'a, "112'ye ulaşamıyorum" dedi. Valinin aradığı 112'ye ise ilk çağrıda ulaşıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzerindekilerin sokağa çıkması yasaklanırken, Sivas'ta yaşayan G.Ö., bugün çarşıya çıktı. Bu sırada Atatürk Caddesi üzerinde yoğunluğu denetleyen Vali Salih Ayhan, G.Ö.'yü görünce yaşını sordu. 65 yaşın üzerinde olduğunu söyleyen G.Ö., dışarı neden çıktığını soran Ayhan'a, "112'ye ulaşamıyorum" dedi. Bunun üzerine G.Ö.'den cep telefonunu isteyen Vali Ayhan, evde kalanlara destek hizmeti veren 112'yi aradı ve ilk çağrıda ulaştı. Ayhan'ın "Şimdi sen yakalandın" dediği yaşlı adam, telefonunu alıp, tekrar arama yaptı ve "Yeniden kapandı" dedi. Vali Ayhan, G.Ö.'nün taleplerinin 'Vefa Sosyal Destek' hattına iletilmesi talimatını verdi ve yaşlı adamı evine gönderdi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap