SON DAKİKA

Haber > Gündem > Sokağa çıkma yasağı mı geliyor! Bilim Kurulu toplandı

Sokağa çıkma yasağı mı geliyor! Bilim Kurulu toplandı

16 November 2020 Monday - 18:16

Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplandı. Gündemde böyle bir toplantı yoktu. Sokağa çıkma yasağı ve diğer kısıtlamalar gündemde...

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17:0'de olağanüstü olarak toplandı. Bugün gündemde bir toplantı gözükmüyordu. Sağlık Bakanlığı açıklamasında, "Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17.00’da video konferans yöntemiyle toplanacak" denildi. Bilim Kurulu üyeleri, Bakanlık Bilkent Yerleşkesi'nde düzenlenen toplantıya video konferans yöntemiyle katılıyor. 

Bilim Kurulu'nun olağanüstü toplanması sokağa çıkma dahil bir dizi yasağı tekrar gündeme getirdi. Kurulun, hükümeti hafta sonu sokağa çıkma yasağı ve vaka sayılarının tavan yaptığı başta İstanbul olmak üzere kritik illere seyahat yasağı dahil bir dizi öneride bulunması bekleniyor.

Bilim Kurulu üyeleri son dönemde artan vakalar nedeniyle acil kapanma önerileriyle kamuoyunun karşısına çıkıyorlardı. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu da bugün uzmanlar ve Bilim Kurulu üyeleriyle yaptığı görüşmeler sonunda, "Salgın yakında bir tsunamiye dönecek" uyarısı yapmıştı.

Bilindiği üzere koronavirüs vaka sayısının artması ile birlikte 65 yaş ve üzerindeki kişilere sokağa çıkma kısıtlaması gelmişti. Listede İstanbul ve Ankara dahil 34 şehir var.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap