SON DAKİKA

Haber > Gündem > SGK 52 ilacı geri ödeme listesinden çıkardı!

SGK 52 ilacı geri ödeme listesinden çıkardı!

14 Ekim 2021 Perşembe - 11:40

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geri ödeme listesinden çıkarılan 52 ilaç için son güne gelindi. SGK'nın artık karşılamayacağı ilaçlar için vatandaşlar ceplerinden para ödemek zorunda kalacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanan 52 ilaç  Resmi Gazete'de yayımlanan Sağlık Uygulama Tebliğinde yapılan değişiklik  ile geri ödeme listesinden çıkartılmış, uygulamanın 15 Ekim 2021 tarihinde yürürlüğe girmesine karar verilmişti.

Antienflamatuar ilaçlar olarak adlandırılan ağrı ve iltihaplanma tedavisinde lokal olarak kullanılan spreyler, eklem-kas ağrısı tedavisinde kullanılan jel ve merhem gibi topikal ilaçlar, çocukların diş çıkarma döneminde lokal kullanılan ağrı kesici topikal ilaçlar, ağız ve boğaz spreylerinden oluşan 52 ilacın bedeli 16 Ekim Cuma gününden itibaren SGK tarafından artık karşılanmayacak. Vatandaşlar yarından itibaren bu ilaçları ancak cepten ödeme ile alabilecek.

Söz konusu kararla SGK'nın listesinden çıkarılan 52 ilaç şu şekilde:


Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
1
SGK

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap