SON DAKİKA

Haber > Şeytanın aklına gelmeyen!

Şeytanın aklına gelmeyen!

09 Ekim 2017 Pazartesi - 08:55

Amerika’nın terör örgütü YPG-PYD ve dolayısıyla PKK’ya gönderdiği 168 bin TIR dolusu silaha hiçbirimiz bir anlam veremedik. Hatta çoğumuz bu kadar fazla silahı bu çapulcuların nasıl kullanabileceğine bile akıl erdiremedik. Türkiye olarak yüksek sesle; bunun müttefiklik ve dostluk ilişkilerine uygun olmadığı, zarar vereceğini tekrar tekrar gündeme getirdik.

Buna rağmen Amerika pişkin ve gayet heyecansız bir şekilde; bu silahların terör örgütü tarafından asla Türkiye ye karşı kullanılmayacağı, hatta istenirse bu silahların seri numaralarının tek tek Türkiye'ye verilebileceğini beyan ederek her seferinde Türkiye’nin eleştirilerini dikkate almayıp, bölgeyi adeta bir orduyu donatacak kadar silah ve mühimmatla doldurdu! Cumhurbaşkanının son Amerika gezisinde Başkan Trump ile aynı konuyu görüştüğünü basındaki yansımalarından öğrendik.

Başkan Trump; endişelerini anlatan Cumhurbaşkanına karşı daha önce çeşitli yetkililer tarafından verilen cevapların benzeri cevapları gayet ciddi bir şekilde verdi. Dostluğumuzdan bahsetti! Yani adeta Türkiye’nin sırtını sıvazlayarak, durumu bir kere daha geçiştirdi! Ama gelin görün ki; Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nin sözde “referandumu” yapıldıktan sonra; bu referanduma, diplomasi lisanı ile karşı çıkan Amerika; bir yandan da; Türkiye ve İran’ın güvenlik riskleri yüzünden harekete geçebileceğini görünce; önce Musul’un, sonrada Bölgesel yönetimin stratejik noktalarını Amerikan askerleri ile kuşatmaya başladı!

Şimdi anlıyoruz ki; Amerika kendisinin asıl niyetini saklayarak uyguladığı “ikiyüzlü” diploması ihanetinin, er-geç, Türkiye ve İran tarafından görülerek karşılık göreceğini öngördüğü için, hazırlıklarını dünyanın gözü önünde en eksiksiz şekilde tamamlamış bulunmaktadır. Adı İŞİD’e karşı, YPG ve PYD’yi desteklemek olan silah yardımının esas amacı; Türkiye ve İran’la girişeceği büyük çaplı savaşın hazırlıklarından ibaretmiş!

Henüz ortada böyle bir şey yokken bölgeye gerekçesiz yapacağı silah ve mühimmat sevkiyatının başta Rusya olmak üzere dünyanın tepkisiyle karşılanacağını bildiği için Amerika “şeytanın bile aklına gelmeyecek” bu planını bütün dünyanın gözü önünde uygulamaya koymuş da kimselerin haberi olmamış! Bilinmelidir ki; işte; bu silahlar terör örgütleri için değil, bizatihi Amerika’nın yakın bir gelecekte, İsrail’in tarihi idealleri için girişeceği savaşta kendisinin kullanacağı silahlardır! Amerika bütün hazırlıklarını tamamlamak üzere! Birilerinin plaka numarası vererek belli kesimlerin tabiri caizse gazını alması ile bu işler asla halledilemez! Yazık değil mi yarınlarımıza?

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap