SON DAKİKA

Haber > Gündem > Sedef Kabaş konuşurken CHP'li Özkoç'un yüz ifadesi dikkat çekti

Sedef Kabaş konuşurken CHP'li Özkoç'un yüz ifadesi dikkat çekti

23 Ocak 2022 Pazar - 11:51

Gazeteci Sedef Kabaş, TELE 1'de katıldığı programda Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Kabaş'ın o sözleri sarf ettiği sırada konuklardan CHP'li Engin Özkoç'un yüz ifadesinin değişmesi dikkat çekti.

Bir televizyon kanalında Uğur Dündar'ın moderatörlüğünü yaptığı tartışma programına gazeteci Sedef Kabaş, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ve CHP milletvekili Aykut Erdoğdu katıldı.

Sedef Kabaş konuştuğu sırada CHP'li Engin Özkoç'un yüz ifadesinin değişmesi dikkatlerden kaçmadı.

TUTUKLANDI

Öte yandan Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılan Sedef Kabaş, ‘Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlamasıyla tutuklandı. Sedef Kabaş, adliyedeki işlemleri tamamlandıktan sonra Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi.

ADALET BAKANI GÜL DEVREYE GİRDİ: HAK ETTİĞİNİ BULACAK

Çok sayıda siyasinin tepki gösterdiği Kabaş için bir açıklama da Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den geldi. Bakan, skandal ifadeler kullanan Kabaş için, "Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı hedef alan edepten nasipsiz, çirkin sözleri lanetliyorum. Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır." ifadelerini kullandı.

RTÜK BAŞKANI'NDAN TEPKİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin de sosyal medyada yaptığı açıklamada, "TELE 1 yayın kuruluşunda, Sedef Kabaş'ın Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan kabul edilmesi asla mümkün olmayan sözlerine ilişkin inceleme kararı alınmıştır. Konu ilk Üst Kurul toplantısında Kurul gündemine getirilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız" açıklamasını yapmıştı.

"AHLAKSIZLIK VE PESPAYELİK"

Kabaş'ın sözlerine bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten gelmişti. Çelik sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Gazeteci sıfatı taşıyan Sedef Kabaş'ın bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanlığı makamını aşağılık sözlerle hedef alması muhalefet değil ahlaksızlık ve pespayeliktir. Bu ahlaksızlığı lanetliyoruz" ifadelerine yer vermişti.

"SEDEF EDEPSİZ, ARKASINA SIĞINANLAR DAHA EDEPSİZ"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Şems-i Tebrizi'nın "İnsanı hayvandan ayırt eden edepdir" sözüne atıfta bulunarak, "Edebini, insanlığını kaybetmişler, sıra sıra dizilmiş, debelendikleri haset ve hakaret çukurundan Milletin Adamı'na edepsiz laflar etmişler. Sedef, edepsiz, yanında oturup arkasına sığınanlar daha edepsiz" açıklamasında bulundu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

kanka.
4 ay önce
Bu nasıl zihniyet.Bu ülkenin değerlerine saldıran hakaret eden bu ülkeye ihanet etmiş olur.Bunlar provakatör militan.Dış güdümlü.Bu ülkenin cumhur başkanına böyle konuşuyorsa arkasında bir güç vardır.Bu ülkeye İhanet eden.
OFLU
4 ay önce
hakiki TÜRKİYE CUMHURİYETİ KURANA AYYAŞ DENMİŞTİ. O ZAMAN EMNİYET SAVCI HAKİM YOKMU TÜRKİYEDE ADALET SARAYLARI KAPALI MI İDİ KİMİN SAYESİNDE EKMEK YİYORSUNUZ BEYLER UTANIN SİZ KİMDEN YANASIN EY MAHKEME YAZIKLAR OLSUN. BÖYLE SÖYELEMEYİN EFEDİM DENEBİLİRDİ. ÇİFTTATELİ OYNAMAKLA OLMAZ SUÇ İSE SUÇ.
Faroz lu
4 ay önce
Sayın Cumhurbaşkanı Kılıçtaroğluna cibilliyetsiz demişti,Atatürk ve İnönü gibi Vatanı kurtaran Rahmetli Komutanlara ayyaş demişti,ve bu bey efendilerin hiç sesi cıkmamıştı,utanın.
farozlu.
4 ay önce
Sen farozlu olamazsın.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap