SON DAKİKA

Haber > Gündem > Sedat Peker'in asıl hedefi Erdoğan mı? Dikkat çeken analiz

Sedat Peker'in asıl hedefi Erdoğan mı? Dikkat çeken analiz

26 Mayıs 2021 Çarşamba - 12:04

Youtube üzerinden yaptığı yayınlarla, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya hakaretler ve tehditler yağdıran organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in asıl hedefinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğu iddia edildi. İddia İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Guardian'a ait.

İngiliz The Guardian, muhabiri Bethan McKernan imzalı haberde, “Mafya patronunun YouTube iddiaları Türk hükümetini sinir ediyor” başlığını kullanırken, Sedat Peker’in hükümetin üst düzey isimlerini cinayet, tecavüz, yolsuzluk ve uyuşturucu ticareti gibi iddialarla itham ettiğini yazdı.

Gazete, “Türk televizyon programları ve dizileri Ramazan döneminde Müslüman dünyada çok popüler oldu, bu yapımlarda karanlık suç dünyası ve entrikalar vardı. Fakat bu yılın sürpriz şovu kurmaca değil. Gerçek hayatta da mafya olan Sedat Peker, son 3 haftada YouTube’a  yüklediği videolarla Türkiye hükümetinin üst düzey isimlerini birçok iddiayla suçladı” yorumunu yaptı.

Gazete videoların 30 milyonda fazla izlendiğini yazarken, “Bir otel odasında masada otururken, boynunda kolye ve arkada kitaplar görülüyor. Peker, konudan konuya ve insandan insana geçiş yaparak seçilmiş görevlilerle ilgili iddialarda bulunuyor ve yasal terminoloji kullanıyor. Peker, ülkenin gençlerine siyasi statükoya karşı çıkmalarını söyledi” yorumuna yer verdi.

Peker’in ana hedefinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olduğunu yazan The Guardian muhabiri Bethan McKernan, “Peker, Recep Tayyip Erdoğan’a dokunmuyor fakat Erdoğan’ın yakın çevresine yaptığı saldırılar onun nihai hedef olduğunu açıkça gösteriyor. Videolar, Erdoğan’dan sadece dolaylı eleştiri aldı. Erdoğan geçen hafta yaptığı açıklamada, partisinin Türkiye’deki çete ve mafyalara karşı savaşarak huzur getirdiğini söyledi” ifadesini kullandı.

Peker’in iddialarına şu an taraflardan yalanlama geldiğini yazan The Guardian, şu ana kadar sadece Peker’in ağabeyi Atilla Peker’in gözaltına alındığını da aktardı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Serkan
11 ay önce
Mafya liderinin hedefi, para kazanmak ve rahat yaşamaktır. Bu hedef için yapılması gereken nekadar konunsuzluk varsa yapar. Burada hedef değil... SÖYLEDİKLERİ ÖNEMLİ. HUKUK GEREĞİNİ YAPMALI. Ha birilerinin söylediği gibi YALAN da olabilir. Ama geçmiş yıllarda yaşananlar, konu olan kişilerin açıklamalarına göre bence yalan değil...
Doğru söz
11 ay önce
Peker Mehmet Agar'ın talimatı ile Abisini cinayet için görevlendirdiğini ama o görevi başkasına yaptırttılar diyor. Ne yani cinayeti yaptırtığı söylenen Mehmet Agar tutuklanmaz da görev verip sonradan o görev yapılmadan görevden alınan mı tutuklanır? Türk adaleti bu mu?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap