SON DAKİKA

Haber > Gündem > SADAT’ın önüne giden Kılıçdaroğlu: Burası terörist yetiştiren bir kuruluş

SADAT’ın önüne giden Kılıçdaroğlu: Burası terörist yetiştiren bir kuruluş

13 Mayıs 2022 Cuma - 15:56

TÜİK ve Merkez Bankası'nın önüne giden ancak içeri alınmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, askeri şirket SADAT'ın önüne gitti.

Daha önce Merkez Bankası ve TÜİK'e giderek büyük ses getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken bir hamle daha geldi. Kılıçdaroğlu, günlük programında olmamasına rağmen bugün askeri şirket SADAT'ın önüne gitti. 

"ERDOĞAN'IN DANIŞMANLIĞINI YAPIYORDU"

SADAT önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: 

"Şunu herkesin bilmesini istiyorum Türkiye asla paramiliter kurumlara teslim olmaz. Seçim güvenliği önemlidir. SADAT paramiliter bir kurumdur. Yakın zamana kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu.

Önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Düne kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Hedefleri arasında gayrı nizami hak eğitimi de var. Dikkatini çekmek isterim kamuoyunun yani sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast, ve tehdit. Arapça terör tehdit olarak tanımlanıyor. Türkçesi de terör. Aynı zamanda terörist yetiştiren bir kuruluş. Suriyeli teröristlerin buraya gelişinde en büyük rol oynayan bu kuruluştur.

"SEÇİMİN GÜVENLİĞİNİ GÖLGELEYECEK BİR ŞEY OLURSA BUNUN SORUMLU SADAT'TIR"

Erdoğan’a şunu sormak isterim. Sen bu kuruluşla neden işbirliği yaptın, bu kurumu hangi gerekçeyle danışman yaptın?

CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapılması için her türlü çabayı gösterecektir. Seçimin güvenliğini gölgeleyecek bir şey olursa bunun sorumlusu SADAT'tır.

"KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK"

Biz bu ülkede gerçek demokrasiyi getirene kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.

Buraya CHP'li kadın milletvekilleri de dahil olmak üzere çok sayıda vekille geldik. Hiçbir şekilde basına bu olayı vermek istemedik. Kişileri de rencide etmek istemedik. Kim size destek veriyor, kaç kişiyle sabotaj yapmak üzeresiniz, kaç tane terörist yetiştirdiniz? Korkunun ecele faydası yok, hiç kimse unutmasın bu ülkede CHP var."

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Hayratli
6 gün önce
Karısını canlı bomba olmuş 340insanimizi öldüren seher adliteroristin tiyatro oyna gönderen haindir keMal Trabzon'da on yaşında çocuk biliyor hain olduğunu ulkemde Ermeni siyasetçi istemiyorum defol keMal
Osman Bilgili
6 gün önce
Terörist sensin.Devlete talipsin ama daha devletin deģerlerini bilmiyorsun.Kaç defa kaybettin.Hala akillanmadin.Şimdi darbexle göndermexe çalisiyorsun.Hadi ordan...
Erdo
6 gün önce
Bir insan bu kadar basit olabilirmi, çocukca hareketler, gülermisin, ağlarmısın. Bu vasıfsız her gün yalanlar söyleyecek, bu kukla iktidara talip olacak, insan bir tarafıyla güler.
Neeeee
6 gün önce
Yalan ve troll sensin ERDO ve biat ettiklerin. Ve hesap verecesiniz. Bundan sen de onlar gibi kaçamıyacaksın.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap