SON DAKİKA

Haber > Gündem > Rusya'dan S-400 açıklaması!

Rusya'dan S-400 açıklaması!

02 Haziran 2020 Salı - 18:04

Rusya, S-400 hava savunma sisteminin ikinci parti teslimatı için Türkiye'nin son kararını beklediklerini açıkladı. Açıklamada ayrıca Türkiye’nin toplamda 1 milyar dolarlık Rus askeri teçhizatı ısmarlandığına da dikkat çekildi.

Rusya'dan, S-400 hava savunma sistemine ilişkin açıklama geldi.

''TÜRKİYE'NİN SON KARARINI BEKLİYORUZ''

Rusya Askeri-Teknik İşbirliği Federal Servisi Başkanı Dmitry Shugayev, koronavirüs kısıtlamaları sebebiyle anlaşmada belirtilen teslimat süresi hakkında ön görüde bulanamayacaklarını ve bu konuda Türkiye’nin son kararını beklediklerini belirtti.

Shugayev, S-400’lerin ikinci parti teslimatı hakkında Türkiye ile görüşmelerinin ilerlediğini ve Türk tarafının nihai kararını beklediklerini söyledi.

Shugayev ayrıca Türkiye’nin toplamda 1 milyar dolarlık Rus askeri teçhizatı ısmarladığını da sözlerine ekledi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN'IN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya'dan satın alınan ''ilk parti'' S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi ile ilgili yaptığı açıklamada, S-400'lerin konuşlandırılmasının koronavirüs nedeniyle geciktiğini ancak planlandığı şekilde ilerleyeceğini belirtmişti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

kaplan
1 ay önce
Turan dönemi yakındır.Ondan sonra zaten masada en güçlü biz olacağız.Dünya ekonomisinede biz hükmedeceğiz.Turan birliği kurulduğunda bunu herkes görecek.Biz inandığımız yolda devam edeceğiz.İnanmayanlar geri dursun.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap