SON DAKİKA

Haber > Gündem > PKK 4 kadın teröristi yakarak infaz etti

PKK 4 kadın teröristi yakarak infaz etti

15 August 2019 Thursday - 19:06

TSK operasyonları ile büyük darbe alan terör örgütü PKK’nın Kandil’deki elebaşıları, kaçma girişiminde bulunan teröristleri korkunç bir biçimde infaz ediyor.

Kandil'deki PKK kampından kaçıp, Türkiye sınırına gelerek güvenlik güçlerine teslim olan Amara Zilan (28) kod adlı kadın teröristin anlattıkları, örgüt elebaşılarının, diğer teröristleri gözlerini kırpmadan infaz ettikleri gerçeğini bir kez daha ortaya çıkardı.

7 yıl önce gündelik işlerde çalışmak için iş ararken Hakkâri merkezde HDP il binasında örgütün dağ kadrosuna gönderildiğini ve Kandil'de PKK'nın çeşitli kamplarında kaldığını söyleyen Zilan, kendi yaşadığı acı ve cinsel istismar kadar tanık olduğu olayları da anlattı. Kadın teröristten, bu yılın şubat ayı ortalarında yaşadıklarına dayanamayarak birlikte kaçan 4 kadın teröristin infaz edildiği itirafı da geldi.

ARAZİDE YAKALAYIP YAKTILAR

Türkiye-İran-Irak üçgenindeki Zağros Dağları'nın batısında bulunan Hakurk kampında kalan ve Dersim Baz, Mizgin Kurdistan, Zilan Ciwanro ile Zilan Gerdi olarak tanıdığı 4 kadının, yaşadıkları zulme dayanamayınca, geçen şubatta örgütten kaçtıklarını anlatan Amara Zilan, "Sabah kaçtıkları fark edilince, kamp sorumlusu Agit Mardin, korumaları ile birlikte, aralarında benim de bulunduğum kamptaki 30 kadını, 'O.. niye bıraktınız' deyip küfürler ederek, hortumlarla ve tekmelerle dövdü. Telsizle infaz timi Amed Deniz'e 'Bunları bulup gebertmeden gelmeyin' dedi.

Birkaç gün sonra kaçan arkadaşların yakalanıp üzerlerine benzin dökülerek infaz edildiğini ve cesetlerinin arazide bıraktıklarını öğrendim" dedi. Bu ifade üzerine araştırma yapan istihbarat birimleri, infaz edilen kadın teröristlerin, örgütün 10 Nisan 2019'da hava operasyonunda öldüğünü duyurduğu "Dersim Baz" kod adlı Helin Gelici, "Zilan Gerdi" kod adlı Nezire Yücel, "Mizgin Kurdistan" kod adlı İpek Bedir ve "Zilan Ciwanro" kod adlı İran uyruklu Şehla Mehmetveli olduğunu belirledi. Vahşice öldürülen kadınlar, Amara Zilan tarafından fotoğraflarından da teşhis edildi. Kandildeki elebaşların infaz ettiği kadınlar için ailelerine başsağlığı mesajı gönderdiği de belirlendi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0
PKK

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap