SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ömer Çelik'ten İBB'ye kar tepkisi: "İstanbul'a kar ilk defa yağmıyor''

Ömer Çelik'ten İBB'ye kar tepkisi: "İstanbul'a kar ilk defa yağmıyor''

26 Ocak 2022 Çarşamba - 15:38

AK Parti Sözcüsü Çelik, kar yağışı nedeniyle oluşan mağduriyetler üzerinden İBB'yi eleştirdi. Çelik, "İstanbul'a kar ilk defa yağmıyor. 2017'de daha yoğun bir kar yağışı vardı. Sanki belediyenin kurumsal hafızası ortadan kalkmış" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, karla mücadele çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"İBB'in büyük bir yönetim zaafiyeti olduğu ortaya çıktı. Açıklama yapmak yerine suçlayıcı bir yaklaşım var. Yoğun bir kar yağışının beklendiği açıklandı. İstanbullu'ya sahip çıkmayan bir belediye yönetimi ortaya çıktı. Belediye herkese tedbir çağırısı yaparken kendi tedbir almamış Belediye yönetiminin sorumluluk alanı içerisinde insanlar mahsur kaldı.

Kar temizleme araçlarının zincirsiz bir şekilde nasıl savrulduğu, kendisinin bir kriz unsuru olduğu görüldü. Kar küreme araçlarından bir tanesi belediye başkanının yemek yemesine yardımcı oldu. Bİlgilendirmeyi yapan belediye görevlisinin yurtdışında olduğu görünüyor. 

CHP yönetiminin yapması gereken olaya el koymaktı. Ama CHP'nin belediyelerin hangi tedbiri aldığından haberi yok. İstanbul'a kar ilk defa yağmıyor. 2017'de daha yoğun bir kar yağışı vardı. Sanki belediyenin kurumsal hafızası ortadan kalkmış. Beyin yıkama faaliyetiyle karşı karşıya kalınmış gibi. Yönetim zaafiyetinin çok ötesinde bir durum var. Duyarsızlığa işaret ediyor." 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Serkan
3 ay önce
Çok doğru ilke defa yağmıyor ve bu konuda belediyenin eksikleri oldu. Ama Hükümetinde eksiklerini söylemeniz lazım. *Ana yollar neden kapalı kaldı ve müdehale edilmedi. *Ücretli yok neden kapalı kaldı, firma denetlenmiyorum ?, yolda kalanlara tazminat verilecek mi???
ali kaya
3 ay önce
allah ından bul emi..

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap