SON DAKİKA

Haber > Gündem > Olay olacak iddia: ''Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'nı görevden alıyordu!''

Olay olacak iddia: ''Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'nı görevden alıyordu!''

05 Nisan 2020 Pazar - 16:38

Camilerlerde cemaatle namaza ara verilmesine rağmen 27 Mart tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Camii’nde cuma namazı kılınmasının ardından kamuoyundan gelen tepki nedeniyle Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın görevden alınmasının gündeme geldiği iddia edildi..

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından camilerde başta cuma namazı olmak üzere cemaatle namaz kılınmasına, korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında ara verildiği açıklanmıştı.

Ancak, 27 Mart tarihinde bu kural bozulmuş ve Beştepe Millet Camii’nde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen kişilerle cuma namazı kılınmıştı.

Yeniçağ gazetesinden Fatih Ergin'in haberine göre muhalefetin sert tepki gösterdiği Millet Camii'ndeki özel cuma namazının kamuoyundan da büyük tepki toplamasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın görevden alınmasının gündeme geldiği öğrenildi.

AK Parti çevrelerinden edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bazı kurmaylarının Erbaş'ın görevden alınarak oluşan tepkinin azaltılabileceğini söylediği belirtildi. Erdoğan'ın ise Erbaş'ın görevden alınması önerisi reddetmediği, ancak biraz daha beklenilmesini istediği öne sürüldü. 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın salgın süresince her hafta bir başka camide sınırlı sayıda kişinin katılımıyla  temsili olarak Cuma namazların kılınmaya devam edileceğini açıklamasının ise gelen tepkileri azaltmaya yönelik olduğu ve bu kararın ardından Erbaş'ın görevden alınmasının rafa kaldırıldığı iddia edildi.

Yeni Çağ

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

Kazım
1 ay önce
Bunlar bir elmanın yarısı al birini vur öbürüne ikisinde halkı cahil görüp dinden besleniyor.
AFRASYAB
1 ay önce
İslam ile dalga geçen, hristiyan dini ve dinler arası diyalog araştırmacısı papaz.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap