SON DAKİKA

Haber > Oğlunu boğarak öldüren cani babaya tahliye!

Oğlunu boğarak öldüren cani babaya tahliye!

22 Haziran 2019 Cumartesi - 09:30

Balıkesir’de 4 yaşındaki oğlu Kuzey Efe E.’yi öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapis cezası alan baba Hüseyin Ersezgin, tahliye edildi. Kararın bozulmasıyla birlikte Ersezgin yeniden hakim karşısına çıkacak

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Kadıköy Mahallesi'nde 6 Şubat 2018 tarihinde, Hüseyin Ersezgin'nin, otomobille gezdirdiği oğlu Kuzey Efe'nin yaramazlık yaptığı ve ayağa kalkıp yanına geçmeye çalışması nedeniyle ağzını ve burnunu tıkayarak ölümüne neden olduğu iddia edildi.

Jandarma karakoluna giderek suçunu itiraf eden ve savcılık sorgusunda da suçunu kabul eden Hüseyin Ersezgin, mahkemede suçsuz olduğunu öne sürdü.

MÜEBBET HAPİSTEN TAHLİYEYE

İHA'daki habere göre son duruşmada tarafları dinleyen mahkeme heyeti, Ersezgin'e müebbet hapis cezası verdi. Daha sonra tarafların bir üst mahkemeye başvuruları üzerine Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi 14 Haziran’da bir karar aldı.

Alınan kararda, “Davanın yeniden görüşülmesine ve duruşma hazırlığı işlemlerine başlanmasına, sanık Ersezgin'in üzerine atılı suçun niteliği, suç vasfının değişme ihtimali, tutuklu kaldığı süre, mevcut delil durumu itibariyle bihakkın tahliyesine, başka suçtan tutuklu ya da hükümlü değilse derhal tahliye yazısının yazılmasına” karar verildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap