SON DAKİKA

Haber > Gündem > Nebati'den sistem itirafı: Bir tek onlar kâr edemiyor

Nebati'den sistem itirafı: Bir tek onlar kâr edemiyor

06 Haziran 2022 Pazartesi - 11:48

Hazine Bakanı Nebati'den AKP'nin Kızılcahamam kampında enflasyona dair itiraf gibi sözleri ortaya çıktı. Abdulkadir Selvi, Nebati'nin "Dar gelirli hariç herkes kâr ediyor" dediğini aktardı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin AK Parti'nin Kızılcahamam kampında söylediği itiraf gibi sözler ortaya çıktı. Bakan Nebati kampta yaptığı bir toplantıda, enflasyonu düşürecek 'çok sert tedbirler almak yerine' büyümeyi tercih ettiklerini, bu sistemde ise dar gelirliler hariç herkesin kâr elde ettiğini söyledi.

NEBATİ: "BU SİSTEMDE DAR GELİRLİ HARİÇ HERKES KÂR EDİYOR"

Bakan Nebati'nin söz konusu sözlerini Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında aktardı. Selvi'nin aktardığına göre Bakan Nebati yaptığı sunumda,  "Dövizi düşürmek için yüksek faiz artışı yapabilirdik. Ama o zaman üretim bundan olumsuz etkilenirdi. Biz bir yol ayrımına gittik. Enflasyonla birlikte büyümeyi tercih ettik. Yoksa enflasyonu düşürmek için çok sert tedbirler alabilirdik. Yüksek faiz artışı yapardık. O zaman üretim dururdu. Kur korumalı TL’ye geçerek bir yandan doları frenledik. Diğer yandan üretimi ve büyümeyi tercih ettik. Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar." ifadelerini kullandı.

Çarkların döndüğünü söyleyen Nebati, "Büyümeyi tercih ettiğimiz için büyüme rakamları iyi geliyor, büyüme istihdama da olumlu olarak yansıyor. Ama biz dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik gelirlerini arttırıcı düzenlemeler yapıyoruz. Böylece onları enflasyonun karşısında korumaya çalışıyoruz" dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Trabzon
2 ay önce
Yüce Türk milletiyle dalgasını gecen kişi.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap