SON DAKİKA

Haber > Gündem > Naci Görür haritayla uyardı: Burası yavaş yavaş yükseliyor

Naci Görür haritayla uyardı: Burası yavaş yavaş yükseliyor

11 Ekim 2021 Pazartesi - 16:17

Van'da dün meydana gelen peş peşe depremlerin ardından Prof. Dr. Naci Görür, harita paylaşarak uyarılarda bulundu. Görür, "Burası yavaş yavaş yükseliyor" dedi.

Van'ın Tuşba ilçesinde dün 3 dakika arayla 3.4 ve 3.5 arasında deprem meydana geldi. Depremde can ve mal kaybı yaşanmazken, yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, dikkat çeken uyarılarda bulundu. Sosyal medyadan harita paylaşan Görür, deprem hareketliliğini gözler önüne serdi.

Van'ın tarihinde depremlerin olduğunu vurgulayan Naci Görür, "Burası yavaş yavaş yükseliyor" dedi. Naci Görür paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşlar, dünden beri Van Gölünün doğusu hareketli. Arısu-Tuşba/Van, Çitören-Tuşba/Van, Mollakasım/ Van yörelerinde 2,0-3,5 aralığında depremler oluyor. Bu depremler gölün doğusundaki bindirme fayları ile ilgili. Burası yavaş yavaş yükseliyor. Biliyorsunuz Van ilimiz deprem kenti. Tarihsel dönemlerde çok sayıda şiddeti VI-IX arasında değişen deprem var. Aletsel dönemde bu bölgede 1976 7,3 Çaldıran ve 2011 7,2 Van Depremi var. Şu anda olan depremler yerleri itibariyle daha büyük depremleri tetikleyebilir diye beni pek endişelendirmiyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap