SON DAKİKA

Haber > Gündem > Muharrem Sarıkaya: “Kılıçdaroğlu’nu ikna etsek İnce’yi ihraç ederiz”

Muharrem Sarıkaya: “Kılıçdaroğlu’nu ikna etsek İnce’yi ihraç ederiz”

14 Ağustos 2020 Cuma - 12:54

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın aktardığına göre Muharrem İnce'nin yeni bir hareket başlatacağını açıklamasından önce, disipline sevk edilerek partiden ihraç edilmesi istendi, ancak Kılıçdaroğlu karşı çıktı.

Son seçimlerde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, dün bir basın toplantısı düzenleyerek 'Memleket Hareketi'ni 4 Eylül'de başlatacağını duyurdu.

Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya bugünkü köşe yazısında İnce’nin dün düzenlediği basın toplantısından notlar aktardı ve ismini vermediği bir CHP yöneticisinin ifadelerine yer verdi.Sarıkaya, İnce'nin disipline verilerek partiden ihraç edilmesinin gündeme geldiğini ancak Kılıçdaroğlu'nun bu öneriyi kabul etmediğini aktardı. 

“CHP yönetiminin tahminine göre İnce 4 Eylül’deki Sivas çıkışına kadar farklı zeminlerde bu çıkışını sürdürecek” diyen Habertürk yazarı, şunları söyledi:

CHP yöneticisine, “Sizin tavrınız ne olacak?” diye sordum, “4 Eylül’deki Sivas çıkışına kadar yapacaklarını gözlemleriz, muhatap almayız” dedi.

Sonrasında yönelik de şunları söyledi:

“Aslında Genel Başkanı (Kılıçdaroğlu) ikna edebilsek, anında disipline verip, hiçbir açıklama da yapmadan ihracını sağlar, bu arada, iktidar ile işbirliği içinde olduğunu da ortaya koyarız. İnce için en önemli konu unutulmaktır, bunu da CHP hafızasından silip kendisine sunarız. Ama Genel Başkan teknik konularla sınırlı yazılı açıklamayla yetinilmesini ve demeç verilmemesini istedi.”

Adını yazmamı istemediği için veremediğim partinin etkili ismine göre İnce’nin “ayrılış süreci bir şekilde gerçekleşecek...”

Bu nedenle bu daha önce kendisine sağlayacak mekanizmanın çalıştırılması gerektiği görüşünde.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap