SON DAKİKA

Haber > Gündem > MHP'deki iç savaşta yeni perde! İstifa eden Süleyman Sazak konuştu

MHP’den istifa ettiğini açıklayan Süleyman Sazak sert açıklamalarda bulunarak MHP'deki iç savaşı gözler önüne serdi.

Eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Gün Sazak’ın oğlu Süleyman Sazak istifasının ardından zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Sosyal medya üzerinden istifa ettiğini duyuran Sazak yaptığı paylaşımda, "Türk milliyetçisinin, yegane hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne GAM. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar" ifadelerini kullanmıştı.

"NE ŞEKİLDE AYRILDIĞIMIZI İFADE ETTİM"

Son olarak KRT TV'ye konuk olan Süleyman Sazak, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın "MHP’ye saldıran bu gibi proje isimler ne ilk ne de son olacaktır" sözlerine yanıt vererek şunları söyledi:

"Söylenen saygısız ifadeler benim ifade etmediğim konular. Konuşmalarım saygı çerçevesindedir. Ne şekilde ayrıldığımızı ifade ettim. Partiden ihracımdan bahsediliyor, bugüne kadar bununla ilgili bir bilgi aldım. Sadece Türkiye şartlarının dayanılmaz ağırlığı sebebiyle böyle bir açıklama yaparak istifayı tercih ettim. Açıklamalarımdan kaygı duyanlar varsa bu konularda bizi aydınlatmalarını dilerim. Bunun dışındaki laflar alakadar olduğum konular değildir." 

'ADALET TÜRKİYE'DE YOK EDİLDİ'

"MHP'den ayrılmanızın gerekçesi nedir?" sorusuna Sazak, "Mesajdaki ifadelerim açık, Türkiye'nin geldiği noktada, Türk milliyetçilerinin hassasiyet gösterdiği konularda bugünkü MHP yönetiminin hassasiyet göstermediğini belirtip bunları da kısaca özetledim. Mesela adalet duygusu. Adaletin Türkiye'de yok edildiği konusunda bir fikrim var. Milliyetçi ideolojik düşünce gayet tabi ülkenin birliğini, bütünlüğünü görev olarak üstüne almıştır ama sadece MHP'nin güvenlikçi politikalarına indirgenmek Türk milliyetçiliğine haksızlıktır" yanıtını verdi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Aliaga
4 ay önce
Öncelikle hayırlı olsun Sn Sazak. "Türk milliyetçisinin, yegane hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne GAM. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar" Bu ifadelerinizi anlayamayanlar, zaten ağızlarıyla konuşamayanlardır NOKTA

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap