SON DAKİKA

Haber > Gündem > MetroPOLL'den Sedat Peker anketi: Sedat Peker'in seslendiği 40 yaş altı iddialara inanıyor mu?

MetroPOLL'den Sedat Peker anketi: Sedat Peker'in seslendiği 40 yaş altı iddialara inanıyor mu?

11 Haziran 2021 Cuma - 11:53

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker videolarının inandırıcılığının vatandaşa yansımasını MetroPOLL araştırdı. Peker'in seslendiği 40 yaş altı iddialara inanıyor mu?

MetroPOLL Araştırma, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in ülke gündemini sarsan videolarında sık sık kullandığı "40 yaş altı size anlatıyorum" cümlesinden yola çıkarak bir araştırma yaptı. MetroPOLL araştırmasında "Sedat Peker'in iddialarını inandırıcı buluyor musunuz" sorusunu yönlendirdiği vatandaşların yaş aralıklarını "18-40" ve "41 ve üstü" olarak belirledi.

PEKER'İN İDDİALARI İNANDIRICI MI?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in videolarında özellikle seslendiği kesim olan 18-40 yaş aralığındakilerin yüzde 27.1'i iddialara tamamen inandığını söylerken, bu oran 41 yaş ve üstü kişilerde yüzde 27.8 olarak gerçekleşti. Peker'e inananların yüzdeleri başa baş gitmesine rağmen, Peker'e 41 yaş ve üstünün daha çok inandığı görülüyor.

 EN ÇOK ÜNİVERSİTE MEZUNLARI İNANIYOR

Yapılan araştırmaya göre kadınlar Peker'in iddialarının tamamını erkeklere göre daha inandırıcı buluyor. Öte yandan eğitim durumuna göre değerlendirilen sonuçlar ise üniversite mezunlarının Peker'e daha çok inandığını gösteriyor.

PEKER'E EN ÇOK KİMLER İNANMIYOR?

Peker'in iddialarına en çok inanmayanlar ise erkekler, 41 yaş ve üstü kişiler ve ortaokul mezunu ve altında bir eğitim seviyesine sahip olanlar olarak ankete yansıdı.

 SEDAT PEKER VİDEOLARININ TAMAMINI KİMLER İZLEDİ?

MetroPOLL tarafından yapılan araştırmada "Sedat Peker videolarını izlediniz mi?" sorusuna gelen cevaplara göre ise, erkekler videoları daha çok izlemiş görünüyor. Peker'in sık sık seslendiği 40 yaş altının aksine videolar 41 yaş ve üstü tarafından daha çok izlenmiş olarak ankete yansıdı. Ve ayrıca Peker'in iddialarının tamamına en çok inanan grup olan üniversite mezunları, bu soruda da videoların tamamını izleyen çoğunluğu oluşturuyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 yıl önce
Sedat Peker kesin doğruları söylüyor. Sedat Peker temiz Türkiye için fırsat sunuyor. Meclis Araştırma ve Soruşturması namus meselesidir. Kirli olmayan korkmasın. Ha kirli ve kokuşmuş olanlar da sorusturma ve araştırmakara engel olacak tabii. Millet AAHHMMAAKK olmasın!
Serkan
1 yıl önce
Naıl bir dümen ya.... Bizden toplamamızı istiyorlar. Basit soru, inananlar kaç, inanmayanlar kaç. Tabloya göre 40 yaş altının %60 ı inanıyor. İnanma derecesini 3 ayrı başıkta gösteriyorsunda, İnanmayanları neden tek başlıkta gösteriyorsun. Orayıda Tam, çoğunlukla, az diye bölgesenize o zaman.
Doğru söz
1 yıl önce
RTE nin niye zırcahil ahali istediği ve 5 çocuk önerdiği ortada! Haydi troller havlamaya!
rıza
1 yıl önce
Hoşt
uA 34-Trabzonlu
1 yıl önce
DOĞRU SÖZ DENEN ONUN BUNUN ÇOCUĞU SEN KİMİN İTİSİN ? KANDİLMİ İMRALIMI YOKSA PKK YANDAŞI KILIÇDAROĞLUNUN MU? RIZA RUMUZLUNUN DA DEDİĞİ GİBİ HOŞT !
uA 34-Trabzonlu
1 yıl önce
BU ANKETLERİN HİÇ BİRİNE İNANMAMAK LAZIM! ANKET ŞİRKETİ HANGİ PARTİYE VEYA İDEOLOJİYE YAKINSA SONUÇ O DUR ! ÖRNEĞİN; SEÇİM ANKETİNDE TRABZON'UN KÖYLERİNE GİDİP HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİN DİYE SORMUYORLAR! 8-10 BİN KİŞİYLE ANKET YAPIP SONUÇ BU DİYORLAR ! ANKETÇİLER CEPLERİNİ DOLDURMA DERDİNDELER !
uA 34-Trabzonlu
1 yıl önce
ASLINDA SONUÇ NE ÇIKARSA ÇIKSIN ÇOKTA İNANMAMAK LAZIM ANKETLERE ! ÖRNEĞİN ; ANKETÇİLERİN ÇOĞUNLUĞU CHP YANDAŞI OLDUĞU AÇIK! HER SEÇİM ÖNCESİ TAYYİP ERDOĞAN ŞU KADAR OY ALIR DEDİLERSE HEP YÜZDE 10 FAZLASINI ALDI TAYYİP ERDOĞAN ! EN SON CHPKK VE HDPKK YANDAŞI SÖZDE HALK TV DE BİR ANKETTE CHP NİN ADAYINI (ADAYI BELLİ DEĞİL PKK LI BİRİNİ BİLE ADAY GÖSTEREBİLİR CHP SEÇİM KAZANMAK İÇİN) , TAYYİP ERDOĞAN'DAN FAZLA GÖSTERİYOR! TAYYİP ERDOĞAN ÇOK RAHAT ALIR SEÇİMİ! HA TAYYİP ERDOĞAN SONRASI AK PARTİ GÜÇLÜ KALIR MI O BELLİ DEĞİL!
Kerim
1 yıl önce
neden 40 yaş altı ..40 yaş üstü geçmişte olanları bildiği için kanmayacak diye mi.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap